Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem GAÜN öğrencilerinden ODTÜ saldırısına sert tepki

GAÜN öğrencilerinden ODTÜ saldırısına sert tepki

Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, ODTÜ'de namaz kılan ve mescitten çıkan öğrencilere yapılan saldırıları protesto etti.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 11:08
GAÜN öğrencilerinden ODTÜ saldırısına sert tepki

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileri, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ)’de namaz kılan öğrencilere yönelik yapılan çirkin saldırıyı yaptıkları basın açıklamasıyla kınadılar.

GAÜN külliyesi içindeki camide kılınan Cuma namazının ardından üniversite önünde  toplanan kalabalık öğrenci grubu, dövizler taşıyarak ve attıkları sloganlarla ODTÜ’de yaşanan saldırılara tepki gösterdi.

Üniversiteli öğrenciler adına basın açıklamasını Usame Çolakoğlu okudu.

Konuşmasında ODTÜ’de seccadelere kirli ellerini uzatan karanlık güruhu tövbeye davet eden Çolakoğlu, “ODTÜ’de konuşlanan adeta kendilerini ODTÜ’nün sahibi olarak gören, kerameti kendinden menkul, yaşadığı toprakların ruhundan bihaber çeteler,  namaz kılan öğrencilere saldırmış ve bazı öğrencileri darp etmişlerdir. Daha öncede benzeri tahammülsüzlükler yaşanmıştır.  Üniversiteyi kontrol etmek, babalarının çiftliği gibi yönetmek isteyen çetelerin, kendilerinden başka ve kendilerinden izinsiz herhangi bir düşüncenin örgütlenmemesi için şiddet, iftira dahil her türlü mekanizmayı işlettiği bilinmektedir. Bu saldırı olayında da sanki saldırgan kendileri değilmiş gibi mazlum edebiyatı yaparak, İslam’a ve Müslümanlara karşı birliktelik çağrılarında bulunmuşlardır.” ifadelerini kullandı.

Namaz kılan Müslüman gençlerin bütün iyi niyetli yaklaşımlarına rağmen saldırgan grubun provakatif saldırılardan vazgeçmemesinin dikkat çekici olduğunu vurgulayan Çolakoğlu, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Yaklaşık bir senedir İslami değerlere karşı hazımsız davranan bu provokatörler,  adeta sürek avı başlatarak, namaz kılan bazı öğrencileri yalnız yakalayıp darp etmişler, bununla da yetinmeyip bıçak çekerek, tehditler savurarak, telefonları gasp ederek iyice ileri gitmişlerdir.”

Müslüman gençlerin tüm üniversitelerde olduğu gibi ODTÜ’de de namaz kılmaya, mescit talebinde bulunmaya ve İslam’ın güzelliklerine insanları davet etmeye devam edeceklerini aktaran Çolakoğlu, “Bu anlamda bunu engellemek isteyen, üniversiteleri kontrol altında tutmak isteyen öğrencilere baskı yapan, şiddete başvurarak başka düşüncelere hayat hakkı tanımayan anlayışların deşifre edilmesi ve bu anlayışlarla mücadele edilmesi için ülkemizdeki insanları duyarlı olmaya çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com