Advert
Advert
Advert

GAPSİAD:” Ucuz trafik sigortasına dikkat”

 Son günlerde artan sigorta fiyatlarından dolayı bazı kişilerin araç marka ve tipleriyle oynama yaparak ucuz trafik sigortası yapmaya çalıştığını belirten olan Güneydoğu Anadolu Profesyonel Sigorta Acenteleri Derneği (GAPSİAD), araç sahiplerinin bu konuda duyarlı olmasını istedi.

GAPSİAD:” Ucuz trafik sigortasına dikkat”
GAPSİAD:” Ucuz trafik sigortasına dikkat”

Kısa adı GAPSİAD olan Güneydoğu Anadolu Profesyonel Sigorta Acenteleri Derneği yaptığı yazılı açıklamada, poliçelerde gösterilen araçların marka ve tipleri konusunda araç sahiplerini uyardı. Son günlerde artan sigorta fiyatlarından dolayı bazı kişilerin araç marka ve tipleriyle oynama yaparak ucuz trafik sigortası yapmaya çalıştığını belirten Döğmeci, araç sahiplerinin bu konuda duyarlı olmasını istedi.

Ucuza poliçe satmaya çalışan kişilerin araç marka ve tipi ile oynama yaptığını, buna da tüketici tarafından dikkat edilmediğini belirten Döğmeci, bu durumun kaza halinde araç sahibini sıkıntıya sokacağını ifade etti.

Yapılan bir yanlış çok büyük sorunlara sebep olabilir

Son günlerde yapılan düzenleme ile kaza anında araçta oluşan değer kaybı da trafik sigortasından karşılanmakta olduğunu hatırlatan Döğmeci " Tüm bu teminatlar göz önünde bulundurulduğunda ciddi paralar ödeyerek yaptırdıkları trafik sigortalarındaki her hangi bir bilginin yanlış olması durumunda, tüketici maddi olarak altından kalkamayacağı bir yükümlülüğün altına girebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için, yaptıracakları ve mevcuttaki poliçelerinin, ruhsat bilgileriyle aynı olduğunu kontrol etmeleri , farklı bir durum olması durumunda zaman kaybetmeden düzelttirirlerse, yaşayacakları muhtemel sıkıntıları önlemiş olacaklardır. " şeklinde konuştu.

Sigorta poliçesinin, profesyonel sigorta acentelerinden satın alınmasının önemine dikkat çeken Döğmeci, araç sahipleri poliçelerini düzenlettirirken, sigorta acentelerini ve sigorta şirketlerini doğru seçmesi, olası mağduriyetlerin önüne geçeceğini söyledi. (Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu