Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin GAP’ta Organik Tarım Eğitimi Düzenlendi

GAP’ta Organik Tarım Eğitimi Düzenlendi

Bilinçsiz yapılan tarım ve GDO’lu olarak üretilen tarımsal ürünlerin insan sağlığı ve çevre üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerin artması üzerine tüketiler, organik olarak üretilen ürünlere yönelmeye başladı.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2012 Cumartesi 17:47
GAP’ta Organik Tarım Eğitimi DüzenlendiOrganik üretilen ürünlerin tarlada kontrolörluğunu yapacak teknik elamanların eğitimi için GAP BKİ Başkanlığı GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (GAP-TEYAP) kapsamında Şanlıurfa ilinde Organik Tarım Kontrolör Sertifika Eğitimi düzenledi. Kursiyerlere organik ürünlerin üretiminden pazara kadar pek çok konuda bilgi verildi. Kursa, GAP illerinde serbest çalışan teknik elemanların yanı sıra kamu ve sivil toplum kuruluşlarında çalışan 30 teknik eleman katıldı.

Antalya’da organik tarım ön eğitiminden geçen gruptan seçilen ve ilaveten bu konuda çalışan/çalışacak olan teknik elemanlardan oluşan gruba verilen bu eğitim sonucunda bölgede organik tarımın gelişmesine yol açılarak beşeri altyapı oluşturulacaktır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü personeli ve akademisyenler tarafından verilen eğitim sonunda katılımcılar imtihana tabii tutulmuş ve imtihanı geçenlere “organik tarım kontrolör” sertifikası verilmiştir.

Eğitimi alanlar, bölgelerinde önemli potansiyeli olan organik tarımın gelişmesine katkı sağlamaları, bu konuda teknik eleman ve çiftçi eğitimleri düzenlemeleri  ve organik tarım konusunda bölgede bir kontrolör firması oluşturmaları beklenmektedir.

Haber: Mehmet Tekçe/ Balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa bir değerini yetirdi! Abdullah Balak öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com