Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem GAP YENEV değerlendirme çalıştayı başladı

GAP YENEV değerlendirme çalıştayı başladı

Harran Üniversitesi (HRÜ) GAP YENEV (Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği) Merkezi İş Geliştirme Planlama ÇALIŞTAYI üniversitenin Osmanbey yerleşkesinde başladı.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2013 Pazartesi 21:22
GAP YENEV değerlendirme çalıştayı başladı

Üniversitenin mühendislik fakültesi  Erdoğan ÇÜMEN toplantı salonunda gerçekleşen çalıştaya  Harran üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Gap Kalkınma İdaresi Başkanı  Sadrettin karahocagil Danimarka Teknoloji Enstitüsünden(Danish Technological Institude-DTI) Uzman Nicolai Søndergaard,mikael Grimmig,BM kalkınma programı koordinatörleri.Gap idaresi yetkilileri ve Harran üniversitesi Gap yenev ekibi temsilcilerin oluşan yaklaşık 22 kişi katıldı.

İki gün sürecek çalıştayda GAP YENEV’in iş paketlerinin nihai değerlendirme toplantıları yapılırken çalıştayın açılış konuşmaları Pelin Rodoplu ve Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanı Prof. Dr Bülent Yeşilata yaptı.

GAP YENEV NEDİR:

GAP-YENEV Merkezi, GAP Bölgesinde bulunan tüm üniversite, sanayi, kamu ve özel kuruluşlar ile potansiyel girişimcilerin yararlanabileceği ‘Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi’ olacaktır.
Nitelikli eğitim imkânları sağlayacak, yeni teknolojik buluşların gelişmesine destek verecek, bölgeye yeni yatırımları cazip kılacak ve yerel ve uluslararası firmalar ile araştırma merkezleri arasında işbirliği fırsatları yaratacak bu Merkez vasıtasıyla, bölgenin zengin yenilenebilir enerji potansiyeli ve henüz bakir sayılabilecek enerji verimliliği olanakları, bölge için önemli bir fırsata dönüşebilecektir.
GAP YENEV Merkezinin sadece kapalı bir laboratuar olmak yerine burada yapılacak Ar-Ge çalışmalarının ulusal ve uluslar arası değer üretmesini sağlamak, kendi kendine yeten, hatta daha ileri çalışmaları kendi finanse edebilen bir merkez olması için birçok araştırma merkezinden farklı olarak oluşum aşamasında profesyonel İş Geliştirme Planlaması yapılarak yola çıkılmaktadır. Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği konusunda dünya liderlerinden biri olan Danimarka Teknoloji Enstitüsü(Danish Technological Institude-DTI) ile yapılan ikili işbirliği anlaşması kapsamında bu konuda ki uzman ekipten destek alınmaktadır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com