Advert
Advert
Advert

Şanlıurfaspor'un İsmi Değişiyor mu?

Dün GAP vadisinde gerçekleşen Şanlıurfaspor Kongresinde tüzük değişikliğine gidildi. iki madde de tüzük değişikliği yaparak yeni tüzükle yola devam etme kararı aldı. Tüzük değişikliği sonrası çeşitli medya kuruluşlarında Şanlıurfaspor'un isminin başına reklam alıp ismini değişeceği yazıldı. peki, Şanlıurfaspor'da isim değişecek mi? urfaspor yönetiminden açıklama geldi.

Şanlıurfaspor'un İsmi Değişiyor mu?
Şanlıurfaspor'un İsmi Değişiyor mu?

Şanlıurfaspor Kongre ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde; "Daha önce yapılan kongrede çoğunluk sağlanamadığından dolayı 03.01.2016 tarihine ertelenen kongre bugün GAP vadisinde gerçekleştirildi. Şanlıurfaspor’da tüzük değişikliği bugün GAP vadisi tesislerinde yapılan kongre ile kabul edildi. Yapılan kongre ile 11 Sayfa 4 bölüm 21 maddeden oluşan yeni tüzük oy birliği ile kabul edildi. Şanlıurfaspor alınan karar ile bundan sonra yeni tüzük ile yola devam edecek" denildi.

ŞANLIURFASPOR'UN İSMİ DEĞİŞECEK Mİ?

Şanlıurfaspor Kulübü İcra kurulu başkanı Kemal Süt, Şanlıurfaspor isminin değişmeyeceğini ve ŞANLIURFASPOR olarak kalacağını söyledi. Şanlıurfaspor kulübü yapılan tüzük değişikliği kongresi sonrası çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Yapılan açıklamada Şöyle denildi: "Tüzük değişikliği için yapılan kongrede tüzükte yer alan 11 maddeden 2'si değiştirilmiştir. Değişen maddelerden birincisi 25 olan yönetim kurulu sayısının 15 olarak değiştirilmiştir. 
İkincisi ise Genel kurul organlarına disiplin kurulu ve danışma kurulunun eklenmiştir. Bu 2 maddenin haricinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir. Çıkan asılsız haberlere itibar etmemenizi rica ediyoruz."

Kemal Süt'ün açıklaması haberi...
Kulüp adına açıklama yapan icra kurulu başkanı Kemal Süt, GAP Vadisi Şanlıurfaspor tesislerinde yapılan tüzük değişikliği kongresi öncesi ve sonrası bazı çevreler tarafından çok sayıda dedikodu oluşturulduğunu ve bunların gerçeklikle alakası olmadığını belirtti.

İsim değişikliğinin tüzükle alakası yok!

Sarı Yeşilli ekibin İcra kurulu başkanı Kemal Süt, Tüzük kongresi sonrası Şanlıurfaspor’un isminin değiştirileceği haberlerinin de asılsız olduğunu ve asla böyle bir şeyin olmayacağınının altını çizdi.

Özellikle Şanlıurfaspor’un yapılan tüzük kongresinde değiştirildiği dedikodusu ve haberlerin artık maksadı aşarak amacı dışına çıktığını ifade eden Süt, “Şanlıurfaspor tüzük kongresinde Şanlıurfaspor’un isminin değiştirildiği haberleri aldı başını gidiyor. Özellikle bu haberleri yapanların biraz araştırma içine girerek yapmasını rica ediyoruz. Nitekim Bir takımın isminin değiştirilmesi veya önüne sponsor alınması için herhangi bir kongreye gerek yoktur. Bunlara örnek vermek gerekirse Elazığspor ve Yeni Malatyaspor en son sponsor alarak isimlerinin başına sponsor isimlerini koymuşlardır. Bir araştırın bakalım bu takımlar bunları yapmak için kongremi yaptılar. Bir takımın başına veya sonuna Sponsor isim eklemek için TFF’nin Gerekli mercilerinde prosedürlere bağlı kalarak onay almak gereklidir. Bunu araştırmak içinse TFF’nin resmi sayfasına girerek biraz araştırma ve okumak yeterli olacaktır. Şanlıurfaspor kulübü olarak Şanlıurfa basınından ricamız biraz daha araştırmacı haberler yapılırsa herkes doğru yolu bulacaktır. Bu sayede de Hem Şanlıurfaspor bu kadar basit tartışmalara maruz kalmaz, hem de taraftarımız daha doğru olanı doğru olarak öğrenmiş olur” diye konuştu.

Kaynak: www.balikligol.com 

Dün GAP vadisinde gerçekleşen Şanlıurfaspor Kongresinde tüzük değişikliğine gidildi. iki madde de tüzük değişikliği yaparak yeni tüzükle yola devam etme kararı aldı. Tüzük değişikliği sonrası çeşitli medya kuruluşlarında Şanl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz