Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Gap Tarımsal Eğitim ve Yayım; Doğru sulamayı öğretcek

Gap Tarımsal Eğitim ve Yayım; Doğru sulamayı öğretcek

GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (TEYAP) ile GAP Bölgesinde 500 teknik eleman ve 80 bin çiftçiye sulama yönetimi eğitimi verilecek.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2011 Pazar 21:48
Gap Tarımsal Eğitim ve Yayım; Doğru sulamayı öğretcek
GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre, Harran, Dicle, Ankara ve Çukurova üniversitelerinden çok sayıda akademisyen ile Devlet Su İşleri (DSİ) yetkililerince verilecek eğitimler, 28 Kasım ile 2 Aralık 2012 tarihleri arasında Dedeman Otel'de gerçekleştirilecek.

Valilik basın bürosundan yapılan açıklamada yarın saat 9:00'da başlayacak eğitim programına Vali Celalettin Güvenç'in katılacağı söylendi.

Sulamaya açılmış ve açılacak alanlarda tarımsal eğitim ve yayım hizmetlerinin etkinliğinin artırılmasını hedefleyen projeyle, bu konuda hizmet veren başta çiftçi örgütleri olmak üzere kurum ve kuruluşların kapasitelerinin geliştirilmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Suyun etkin kullanımı ve adilane dağıtımı başta olmak üzere katılımcılara "toprak, bitki ve su ilişkileri, bitkilerin su tüketim kapasitesi, sulamanın planlaması, planlı su dağıtımı, drenaj, toprak muhafaza ve toplulaştırma" gibi konularda da detaylı bilgiler verilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com