Advert
Advert
Advert

Gap Rehber Odası Kuruluyor

Konu hakkında bir açıklama yapan ŞURED (Şanlıurfa Profesyonel Turist Rehberleri Derneği) Başkanı ve TUREB İcra Kurulu Üyesi Kamil TÜRKMEN:

Gap Rehber Odası Kuruluyor
Gap Rehber Odası Kuruluyor65 kişinin imzasıyla Bakanlığa başvurduklarını belirterek en kısa sürede GAP Rehber odasının kuruluş müjdesini Bakanlıktan alacağız. Türkiye’de şu anda mevcut İstanbul Antalya ve İzmir dışında oda kurma hazırlıklarını tamamlayan ve bakanlığa teslim eden 4.iliz. Bu konuda çaba sarfeden meslektaşlarımı ve yönetim kurulu üyelerimizi kutluyorum. Şanlıurfa her şeyin en iyisine layık arttık dışarıya bağlı olarak değil, başka illerin bize bağlı oldukları bölge konumunda olmak istiyoruz ve bunu başarabilecek güçteyiz.
Başkan Kamil Türkmen Bilindiği üzere 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu 22 Haziran 2012 tarih ve 28331 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bölgemizdeki Rehberlik hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi ve denetlenebilmesi açısından, Mardin, Diyarbakır Adıyaman ve Bakanlığın tespit edeceği diğer illeri kapsayan bölgesel GAP Rehberler Odasının Şanlıurfa’da kurulması için hususunda Kültür ve Turizm Bakanlığımıza başvurduk. Şanlıurfa’ya yapmış oldukları yatırımlardan ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ettik.Oda konusunda en kısa sürede sonuç alacağız.

Başkan Kamil Türkmen TUREB Şanlıurfa Profesyonel Turist Rehberleri Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır