Advert
Advert
Advert

GAP Lisesi Yolu İçin Bir Söz de Vali Güvenç'ten

GAP Lisesi Yolu İçin Bir Söz de Vali Güvenç'ten
GAP Lisesi Yolu İçin Bir Söz de Vali Güvenç'ten

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, yapıldığı günden bu yana yol sorunu yaşayan GAP Anadolu Lisesi ve GAP Endüstri Meslek Liselerinin de bulunduğu Karşıyaka Batı Bölgesine giderek incelemelerde bulundu.

Şenevler, Akbayır, Merkez ve Güllübağ Mahallelerinin de içinde bulunduğu alanı Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve mahalle muhtarlarıyla birlikte gezen Vali Celalettin Güvenç, kendisini misafirliğe davet eden mahalle sakinlerine “Bu yolu yaptıktan sonra geleceğim” dedi.

Karaköprü Belediyesi ve İl Özel İdaresi arasında yapılan protokol sonucu bölgede çalışmaya başlayan iş makinelerinin yeni açtığı yolları gezip; Başkan Nihat Çiftçi ve Genel Sekreter Büyükhatipoğlu’ndan bilgi alan Vali Celalettin Güvenç, sorunun kapsamlı olarak çözümlenmesi için çalışma başlatılarak Ankara’ya sunulmak üzere proje yapılmasını istedi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 2011 – 2012 Eğitim öğretim yılı hazırlık toplantısını geçtiğimiz hafta muhtarlarla, aile birliği başkanları ve eğitim camiası ile yaptıklarını hatırlatarak, “Bu toplantıda özellikle GAP Anadolu Lisesi’nin yol sorunu muhtarlarımız tarafından gündeme getirildi. Karaköprü Belediye Başkanımız ve muhtarlarımızla birlikte sorunlu bölgede inceleme ve keşif yapıyoruz. Burada çok büyük hizmetler verilmiş alt yapı adına, kanalizasyon ve su hizmetleri bağlanmış. Diğer mahallelerde yolu da çözmüş başkanımız ama maalesef bu bölgede belediyenin bütçe imkânlarının yetişmemesi nedeniyle yol sorunu çözümlememiş. Şimdi yaptığımız protokolle il özel idaremizin araçları yolla ilgili çalışıyor. Ama burada yaptığımız tespite göre bu da yetersiz” dedi.

Bu sorunu tamamen çözmek için Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yle görüştüklerini ve Başkan Çiftçi’nin bölgenin projelerini, keşiflerini, yaklaşık maliyetlerini çıkaracağını söyleyen Vali Celalettin Güvenç, “Bu konuda Ankara’dan Kalkınma Bakanlığımızdan veya İçişleri Bakanlığımızdan ek ödenek isteyeceğiz. İnşallah bu ödenekleri temin ederek, burada 10 bin nüfusumuz var, iki okulumuzun dışında. 4 muhtarımız burada bu bölgeler alt yapısını, yol hizmetlerini birlikte tamamlarız diye düşünüyorum. Bunun için çalışmaya başladık. Hayırlı olsun” dedi.

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, Vali Celalettin Güvenç’in 8 yıldır Şanlıurfa’nın gündeminde sorun olarak duran yolun durumunu bizzat yerinde görüp incelemede bulunmaya geldiğini belirterek, “Bu bölgenin alt yapısını bitirdik. Gerçekten imkânlarımız yetersiz. Sayın Valimiz hem teknik anlamda hem de idari anlamda bir çözüm yolu önerdi. Bizler de en kısa sürede 1-2 hafta içerisinde projelendirmeyi bitirip Sayın Valimize arz edeceğiz. Bu sorun gerçekten Şanlıurfa’mızın sorunu, bu gün bizimle bunu paylaşmasından ve duyarlılığından dolayı Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Şenevler Mahallesi Muhtarı Feyat Çiftçi ise, Vali Güvenç’in duyarlılığından ve sorunları yerinde tespit etmesinden dolayı bütün mahalle sakinleri adına teşekkür etti.

Bu arada Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç bölgede yaptığı incelemelerin ardından Karaköprü Belediye’sine geçerek iade-i ziyarette bulundu. Başkan Nihat Çiftçi, belde ve belediye hakkında bilgi verdikten sonra Vali Celalettin Güvenç’e üstünde nar motifi bulunan bir mırra takımı hediye etti.
www.balikligol.com


Karakopru GAP anadolu lisesi Yolu balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü