Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gap Kız Meslek Lisesi Salonuna kavuştu‏

Gap Kız Meslek Lisesi Salonuna kavuştu‏

Şanlıurfa GAP Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çok Amaçlı salon düzenlenen bir törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2012 Cumartesi 12:19
Gap Kız Meslek Lisesi Salonuna kavuştu‏
Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonunda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı (SODES) tarafından desteklenen “Kız Çocuklarını Tiyatroya ve Halk Oyunlarına Kazandırma Projesi” kapsamında yapımı tamamlanan GAP Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çok Amaçlı salon düzenlenen bir törenle açıldı.

Açılışa Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay,  Okul Müdürü Zahit Dalbaşı, Okul Müdürleri, Ar-Ge birimi çalışanları, mahalle sakinleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenden sonra okulun tanıtımı içeren bir slâyt gösterisi yapıldı. Toplam 100 bin TL’ye mal olan ve Eyyübiye bölgesinde bulunan okulların da yararlanacağı ve çeşitli tiyatro, drama gibi kursların verileceği salonun açılış konuşmasını Okul Müdürü Zahit Dalbaşı yaptı.

Dalbaşı, “Salonumuz Kız çocuklarını tiyatroya ve halk oyunlarına kazandırma projesi çerçevesinde çok amaçlı salona kavuşmuştur. Bu salonda Halk Oyunları, Tiyatro gösterileri, münazaralar Şiir dinletisi gibi birçok sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapacak ve biraz sonra da okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan Halk oyunları ve tiyatro gösterilerini hep birlikte bu solanda izleyeceğiz. Ben Okulumuza bu solunun kazandırılmasında emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Daha sonra Ar-Ge görevlisi Remzi Yeşilyurt, buna benzer çalışmalarımız 2011 yılında rekor düzeyde olduğunu, müdürümüz de salonun amacını çok güzel özetlediğini  söyledi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay, “salonun bu bölge insanına büyük hizmeti olacağını, bu çalışmaların ilimizin her tarafında olması için müdürlük olarak çalıştıklarını” dile getirdikten sonra  herkese hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Gap Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro ve halk oyunları gösterileri ile törene devam edildi.

Ailelerin izlediği gösterilerin sonunda izleyenler, kız öğrencilerin tiyatrodaki başarılı rolleri dakikalarca ayakta alkışladı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com