Advert
Advert
Advert

Gap Kız Meslek Lisesi Salonuna kavuştu‏

Şanlıurfa GAP Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çok Amaçlı salon düzenlenen bir törenle açıldı.

Gap Kız Meslek Lisesi Salonuna kavuştu‏
Gap Kız Meslek Lisesi Salonuna kavuştu‏
Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonunda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı (SODES) tarafından desteklenen “Kız Çocuklarını Tiyatroya ve Halk Oyunlarına Kazandırma Projesi” kapsamında yapımı tamamlanan GAP Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çok Amaçlı salon düzenlenen bir törenle açıldı.

Açılışa Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay,  Okul Müdürü Zahit Dalbaşı, Okul Müdürleri, Ar-Ge birimi çalışanları, mahalle sakinleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenden sonra okulun tanıtımı içeren bir slâyt gösterisi yapıldı. Toplam 100 bin TL’ye mal olan ve Eyyübiye bölgesinde bulunan okulların da yararlanacağı ve çeşitli tiyatro, drama gibi kursların verileceği salonun açılış konuşmasını Okul Müdürü Zahit Dalbaşı yaptı.

Dalbaşı, “Salonumuz Kız çocuklarını tiyatroya ve halk oyunlarına kazandırma projesi çerçevesinde çok amaçlı salona kavuşmuştur. Bu salonda Halk Oyunları, Tiyatro gösterileri, münazaralar Şiir dinletisi gibi birçok sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapacak ve biraz sonra da okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan Halk oyunları ve tiyatro gösterilerini hep birlikte bu solanda izleyeceğiz. Ben Okulumuza bu solunun kazandırılmasında emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Daha sonra Ar-Ge görevlisi Remzi Yeşilyurt, buna benzer çalışmalarımız 2011 yılında rekor düzeyde olduğunu, müdürümüz de salonun amacını çok güzel özetlediğini  söyledi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay, “salonun bu bölge insanına büyük hizmeti olacağını, bu çalışmaların ilimizin her tarafında olması için müdürlük olarak çalıştıklarını” dile getirdikten sonra  herkese hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Gap Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro ve halk oyunları gösterileri ile törene devam edildi.

Ailelerin izlediği gösterilerin sonunda izleyenler, kız öğrencilerin tiyatrodaki başarılı rolleri dakikalarca ayakta alkışladı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler