Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi GAP Havaalanı’na memur alınacak

GAP Havaalanı’na memur alınacak

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, GAP Havaalanında gümrük memurunun bulunmamasının getirmiş olduğu sıkıntıları aktardığı ve bu sıkıntıların bertaraf edilmesi için Gümrük memuru kadrosunun tahsis edilmesi ile personel istihdamı sağlanacak şekilde yeniden yapılandırılması için Şanlıurfa Valiliği’ne bir yazı gönderdi.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 09:59
GAP Havaalanı’na memur alınacak
Başkan Ertekin gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi “Üyelerimizden gelen başvurularda;  Şanlıurfa GAP Havaalanı’nda gümrük memurunun bulunmamasının çeşitli sıkıntılara yol açtığı ifade edilmektedir. Gümrük personelinin bulunmayışından dolayı, transit yolcuların gümrük işlemleri yüzünden çevre illere yönlenmeleri, ilimizin yolcu potansiyelini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca Hac ve Umre zamanlarında Akçakale Sınır Kapısından  gümrük personelinin gelmesi yönünde uygulanan geçici çözümde de sıkıntılar yaşanmakta, personelinin Akçakale-Ş.Urfa gidiş-geliş’i nedeniyle iş ve zaman kaybı meydana gelmektedir. Yurt dışı bağlantılı uçuşlarla   ilimize gelen/giden iş adamlarımız ve gurbetçilerimizin gümrük muhafaza hizmetlerini yürütmek amacıyla Şanlıurfa GAP Havaalanı Dış Hatlar Terminali’ne gümrük memuru kadrosunun tahsis edilerek personel istihdamının sağlanması  hususunu takdirlerinizi arz eder, saygılar sunarım”.

Başkan E.Sabri Ertekin’ in gönderdiği yazıya Şanlıurfa Valiliği’nden cevap geldi. Şanlıurfa Valiliği’nden gelen cevabi yazıda ise “GAP Havaalanı’nda yurtdışı bağlantılı uçuşlarda ilimize gelip giden işadamı ile gurbetçi vatandaşlarımızın gümrük muhafaza hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla Şanlıurfa GAP Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde daimi olarak gümrük memuru kadrosu tahsis edilerek, personel istihdamı sağlanacak şekilde yeniden yapılandırılması, Valiliğimizce uygun mütalaa edilmektedir” denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com