Advert
Advert
Advert

GAP Havaalanı’na memur alınacak

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, GAP Havaalanında gümrük memurunun bulunmamasının getirmiş olduğu sıkıntıları aktardığı ve bu sıkıntıların bertaraf edilmesi için Gümrük memuru kadrosunun tahsis edilmesi ile personel istihdamı sağlanacak şekilde yeniden yapılandırılması için Şanlıurfa Valiliği’ne bir yazı gönderdi.

GAP Havaalanı’na memur alınacak
GAP Havaalanı’na memur alınacak
Başkan Ertekin gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi “Üyelerimizden gelen başvurularda;  Şanlıurfa GAP Havaalanı’nda gümrük memurunun bulunmamasının çeşitli sıkıntılara yol açtığı ifade edilmektedir. Gümrük personelinin bulunmayışından dolayı, transit yolcuların gümrük işlemleri yüzünden çevre illere yönlenmeleri, ilimizin yolcu potansiyelini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca Hac ve Umre zamanlarında Akçakale Sınır Kapısından  gümrük personelinin gelmesi yönünde uygulanan geçici çözümde de sıkıntılar yaşanmakta, personelinin Akçakale-Ş.Urfa gidiş-geliş’i nedeniyle iş ve zaman kaybı meydana gelmektedir. Yurt dışı bağlantılı uçuşlarla   ilimize gelen/giden iş adamlarımız ve gurbetçilerimizin gümrük muhafaza hizmetlerini yürütmek amacıyla Şanlıurfa GAP Havaalanı Dış Hatlar Terminali’ne gümrük memuru kadrosunun tahsis edilerek personel istihdamının sağlanması  hususunu takdirlerinizi arz eder, saygılar sunarım”.

Başkan E.Sabri Ertekin’ in gönderdiği yazıya Şanlıurfa Valiliği’nden cevap geldi. Şanlıurfa Valiliği’nden gelen cevabi yazıda ise “GAP Havaalanı’nda yurtdışı bağlantılı uçuşlarda ilimize gelip giden işadamı ile gurbetçi vatandaşlarımızın gümrük muhafaza hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla Şanlıurfa GAP Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde daimi olarak gümrük memuru kadrosu tahsis edilerek, personel istihdamı sağlanacak şekilde yeniden yapılandırılması, Valiliğimizce uygun mütalaa edilmektedir” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır