Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi GAP Entegre Kırsal Kalkınma Projesi toplantısı yapıldı

GAP Entegre Kırsal Kalkınma Projesi toplantısı yapıldı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen GAP Entegre Kırsal Kalkınma Projesi toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2014 Salı 14:01
GAP Entegre Kırsal Kalkınma Projesi toplantısı yapıldı

Şanlıurfa’da Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının düzenlediği, kırsal alanların ekonomik, sosyal ve çevresel boyutlarıyla daha etkin bir şekilde analiz edilmesi, buna dayalı olarak kırsal kalkınma politikalarının yerel paydaşlarla birlikte kararlaştırılması ve uygulamaya geçirilmesinde etkinliğin sağlanmasına yönelik  “Entegre Kırsal Kalkınma Projesi (EKKP)” kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, projelerin son durumları ve gerçekleşmeler ile önümüzdeki döneme ait görüş ve öneriler tartışıldı.

Entegre Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında “Alt Bölge Belirleme Stratejik Planı” çalışmasının tamamlandığı, bu çalışma kapsamında (Adıyaman’da Besni ve Kâhta, Gaziantep'te Nurdağı ve Yavuzeli, Kilis'te Musabeyli ve Elbeyli, Şanlıurfa'da Halfeti ve Siverek, Mardin'de Savur ve Midyat, Batman'da Sason ve Gercüş, Şırnak'ta Güçlükonak ve idil, Diyarbakır'da Eğil ve Çermik, Siirt'te Şirvan ve Baykan) her ilde iki pilot ilçe belirlendiği açıklandı.

Projeye daha sonra eklenen Hasankeyf İlçesini temsilen Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca’da toplantıya katılarak, gerçekleştirilen, uygulaması devam eden ve gerçekleştirilmesi planlanan projelerle ilgili diğer ilçe kaymakamları ve proje koordinatörleri ile karşılıklı görüş alışverişinde ve değerlendirmelerde bulundu. (Veysi Rüzgar-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com