Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP GAP Belediyelerine Asfaltlama Teknikleri Anlatıldı‏

GAP Belediyelerine Asfaltlama Teknikleri Anlatıldı‏

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2011 Çarşamba 16:54
GAP Belediyelerine Asfaltlama Teknikleri Anlatıldı‏

Şanlıurfa Belediyesinin organize ettiği asfaltlama teknikleri konusunda Güneydoğu Anadolu Projesinin (GAP) yürütüldüğü illerin belediyelerine asfaltlama teknikleri anlatıldı. Asfalt üretimi, kaliteli ve konforlu yollar için ekonomik çözüm önerilerinin paylaşıldığı, Şanlıurfa’da gerçekleştirilen seminerlerle yol yapımındaki artan maliyetlerde tasarruf elde edilmesi amaçlanıyor.

Asfalt üretim teknikleri ve kaliteli asfalt uygulamaları konusunda Türkiye’nin önde gelen kuruluşu İstanbul Büyük Şehir Belediyesi iştiraki İstanbul Asfalt Fabrikaları (İSFALT), Şanlıurfa’nın düzenlediği bir seminerde bilgi ve tecrübelerini GAP Bölgesi Belediyeleriyle  paylaştı.

GAP Bölgesi’nde yer alan 9 ilin belediyeleri, o illerde bulunan üniversitelerin ilgili bölümleri, karayollarının bölgedeki birimleri ile özel sektörün teknik elemanlarına yönelik gerçekleştirilen seminer de asfalt malzemeleri, asfalt üretim teknikleri ve kaliteli asfalt uygulamaları konuları ele alındı. Şanlıurfa Belediyesinin düzenlediği İSFALT uzmanlarının ders verdiği seminere Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerinden çok sayıda fen işleri ekipleri katıldı.

Şanlıurfa El Ruha Otelde gerçekleşen seminer de yol yapım çalışmalarında asfalt üretim ve uygulamalarının yanı sıra onarım çalışmaları hakkında detaylı bilgilerin paylaşıldı.

Saha gezisi ve asfalt incelemeleriyle birlikte toplam 3 gün süren seminerlerde konuşmacı olarak İSFALT’ın eğitim ekibinde Teknik Eğitim Şefi Dr. Mehmet Tahir Deniz, Kalite Yönetim ve Ar-Ge Müdürü B. Kadri Eren, Laboratuvar Şefi Seyit Ali Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı (Teknik İşler) Dr. İbrahim Sönmez, Üretim Müdürü Zafer Sola ve Asfalt Uygulama Müdürü Fethi Turgut görev aldı.

Şanlıurfa Belediyesinin asfaltlama çalışmalarını saha gezisi ile yerinde inceleyen İSFALT  AR-GE ve Kalite- Kontrol Müdürü Kadri Eren “Urfa belediyesinin asfalt konusunda Anadolu’daki bir çok ilden daha önde olduğunu gördük. Şehircilik, çevre, peyzaj konusunda da Şanlıurfa belediyesinin bilinçli bir çalışma sergiliyor. Biz alan gezilerimizde bunlara şahit olduk. Belediyenin yaptığı başarılı hizmetlerinin kör nokta oluşturmaması için eğitim çalışmalarının devam etmesi gerekiyor. Bu gün bizde buradayız. Şanlıurfa belediyesi bizi davet etti bizde geldik buradaki belediyelerle paylaşıyoruz.”dedi

İSFALT Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Sönmez, 2009 yılında başlayan eğitim çalışmalarında bugüne kadar 8 ilde seminer düzenlediklerini Urfa’daki seminerin de 9.’su olduğunu belirtti. Eğitimin GAP Bölgesi ekonomisine de katma değer sağlayacağını vurgulayan Sönmez, “Bilinçli çalışma, kaliteli malzeme ve ekipmanın yanında eğitimli teknik personel ile çalışmak her zaman kaliteli işlerin yanı sıra ekonomik katkılar da sağlar” dedi.

Eğitim seminerinde konuşan Şanlıurfa belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba: “Yapılan hizmet kadar hizmetin kalitesi de önemlidir. 2004 yılında mahallelerde dolaşırken; vatandaş istek ve şikâyetlerini sıralardı. Oysa şimdi mahallelerde dolaşırken; ben soruyorum: bir emriniz var mı? Diye. İşte geldiğimiz noktaya ulaşmak için Kalite Yönetim Sistemine çok önem verdik, vermeye devam ediyoruz. ISO 9001:2000 belgesini aldık. Şu an ulusal kalite belgesi için başvurmuş durumdayız. Kurum içinde Kalite Yönetim Sistemine en iyi uygulayan birimlerimizden biriside Fen İşleri Müdürlüğümüzdür. Gerçekten ben tüm arkadaşlarımı başta Habib Bey olmak üzere tebrik ediyorum. Aldığımız Kilit taşı veya döktüğümüz asfaltın hangi mahalleye, hangi cadde veya hangi sokağa, hangi miktarda yapıldığı kayıtlarımızda mevcut.

Hizmetin kayıt altında olması kadar standardı da önemli. Bu bakımdan bu yapılan eğitim sunduğumuz hizmetin standardını da yükseltecektir. Sonuç ta; harcadığımız para milli servettir. Hangi iş olursa olsun, işimizi en kısa sürede, en düşük maliyetle ve en iyi kalite de sunmalıyız. Bu eğitimin çok faydalı olacağına inanıyorum.”ifadeleriniKullandı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com