Advert
Advert
Advert

GAP Arenaya ‘MUHAMMED' indi

GAP Arenaya ‘MUHAMMED' indi
GAP Arenaya ‘MUHAMMED' indi

Şanlıurfa'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında GAP Arena Stadyumunda “Hz. Peygamber ve Merhamet Eğitimi” konulu bir konferans verildi.

 

Şanlıurfa Müftülüğü ve GAP Eğitim Gönüllüleri tarafından organize edilen programda, açılış konuşmaların ardından Ankara Hacı Bayram Camii imam hatibi Ahmet Karali ve İstanbul Beyazıt Camii imam hatibi Suat Gözütok, Kuran-ı Kerim okudu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi (Urfalı) Mehmet Keskin, “Hz. Peygamber ve Merhamet Eğitimi” konulu konferansta yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed'in “Kainatın efendisi ve alemlere rahmet olarak” yüce Allah tarafından gönderilen “şefkat ve merhamet peygamberi” olduğunu anlattı.

 

İlahiyatçı gazeteci-yazar Harun Tokak da konuşmasında böyle mukaddes bir gecede, Şanlıurfa'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Hz. Muhammed'in hayatından kesitler sundu.

 

Konuşmaların ardından öğrenciler arasında yapılan “Naat-ı şerif ile mektup” dalındaki yarışmada dereceye giren öğrencilere, ödülleri verildi.

 

Ödül töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da herkesin “Kutlu Doğum Günü”nü kutlayarak, etkinliğin hazırlanışında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Etkinlikte çeşitli ilahileri seslendiren sanatçı Ertuğrul Erkişi, bir grup çocukla da “Minik Dualar Grubu”nun ilahilerini de okudu.

 

Daha sonra “Grup Dergah” ekibinin de bazı ilahileri okuduğu programda, sema gösterisi de sunuldu.

 

MANEVİ GECEDEN İZLENİMLER

Bu arada 30 bin kişilik GAP Arena stadında saat 20:00’da dolunca tüm kapılar kapatıldı.

Stada girmek için yaklaşık 20 bin kişi daha geldi. Ancak stadın kapıları Polislerin “Statta yer yok kapı açılmayacak” anonslarıyla vatandaşlar evlerine geri döndüler. Saat 22:00 sıralarına kadar kapıda bekleyenlerin olduğu görüldü.

 

Kutlu Doğum Haftasında GAP Arena Stadyumunda “Hz. Muhammed (sas)” için salavat-ı şerifler çekildi. Lazer ışıklarıyla “Orta sahaya” Arapça ‘MUHAMMED’ yazısı yazıldı.

 Futbol müsabakalarında KÜFÜR”lerin seslendirildiği GAP Arena Stadyumunda Okunan Kuran-ı Kerim ve çekilen salâvatlarla MANEVİ atmosfer türbinleri dolduranlar tarafından iliklerine kadar hissedildi.

GAP Arena Stadyumunda belki de tarihinde ilk kez bu kadar kadının yoğun olduğu bir an yaşandı. Gecede avuçlar semaya açılarak bol bol dua okunmasıyla son buldu. 

 

GECENİN FOTOĞRAFLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu