Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem GAMEP'ten 'Gazeteciler Günü' mesajı

GAMEP'ten 'Gazeteciler Günü' mesajı

​Gaziantep Medya Platformu Başkanı Nazmi Özkoyuncu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2016 Pazar 12:52
GAMEP'ten 'Gazeteciler Günü' mesajı

Basın çalışanlarının yaşadıkları sorunların üstesinden ancak birlik ve beraberlik çerçevesinde geleceklerini belirten Gaziantep Medya Platformu (GAMEP) Başkanı Nazmi Özkoyuncu, tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Basın mensupları açısından yaşanan sıkıntıların panzehirinin, birlik ve beraberlik duygusu olduğunu söyleyen Özkoyuncu, “Basın çalışanları mesleklerine sahip çıktıkları, birlik ve beraberliğe önem verdikleri çerçevede sorunlarının üstesinden geleceklerdir.” dedi.

Özkoyuncu, “Basın aydınlatıcı, iyi ve doğru gösterici, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucusu olan bir güçtür. Kuşkusuz bu işlevlerini çalışanları marifetiyle yerine getirmektedir.” ifadelerini kullandı.

Basın çalışanlarının kamuoyunun doğru haber alması için her şartta gecesini gündüzüne katarak sorumluluklarını zor şartlar altında yürüttüklerine dikkat çeken Özkoyuncu, basın çalışanlarının, halkı bilgilendirmek için mesleklerinin icrasında fedakârca görev yaptıklarını bildiklerini, gördüklerini ve takdirle karşıladıklarını ifade etti.

Özkoyuncu, “Kamu yararını her şeyin üzerinde tutarak, basın meslek ilkelerinden ödün vermeden vatandaşlarımıza tarafsız bir şekilde günün her saatinde haberleri aktaran basın mensuplarının zor şartlar altında bir kamu görevini yerine getirdiklerini biliyoruz. Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın mensupları, yönetimlerle vatandaşlar arasında oluşturdukları köprü vasıtasıyla, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkılar sağlamaktadır.” şeklinde konuştu.

Böyle çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiren basın mensuplarının çalışma şartlarının düzeltilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan Özkoyuncu, “Mesai kavramı gözetmeksizin görev yapan bu arkadaşlarımıza görevlerini yaparken tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız çalışmalarını kolaylaştırarak, onlara katkı sağlayacak tutum ve davranışları sergilemek durumunda olduklarını bilmelidir.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com