Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya GAMED: "Hastane hakkında derhal soruşturma açılmalı"

GAMED: "Hastane hakkında derhal soruşturma açılmalı"

İlke Haber Ajansı (İLKHA) Mardin muhabirinin haber için gittiği özel bir hastane personelleri tarafından görevi engellenerek darp edilmesini Gaziantep Medya Mensupları Derneği (GAMED), yaptığı basın açıklamasıyla kınadı.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 06:04
GAMED:

GAZİANTEP- Gaziantep Medya Mensupları Derneği (GAMED), İlke Haber Ajansı Mardin muhabiri Mehmet Salih Keskin`in Mardin’de haber için gittiği özel bir hastane personelleri tarafından görevi engellenerek darp edilmesini sert bir dille kınadı.

 

Basın mensuplarına yapılan saldırıların ilk olmadığına vurgu yapılan açıklamada, “Ülkenin geneli başta olmak üzere özelde ise bölgede basın mensuplarına yönelik saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Her gün farklı bir şekilde ve farklı bir alanda mutlaka gazeteciler  ya saldırıya uğruyor,  ya kaçırılıyor,  ya da görevleri engelleniyor. Gazetecilere yönelik bu kadar saldırı olurken bir türlü bu çirkin saldırıların önüne geçilmediği gibi,  failler  hakkında hiçbir yasal işlem uygulanmıyor. Defalarca kendilerine yönelik saldırılardan dolayı sokaklara dökülen, iş bırakan sağlık çalışanlarlına ‘Şiddete hayır’ diyen ve kendilerine yönelik saldırıların tüm kamuoyu tarafından kınanan sağlık çalışanlarının, muhabirin gazetecilik görevini engellemesi ve üstelik darp etmesini kabul etmediğimiz gibi, şiddetle kınıyoruz.” denildi

 

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün gazetecilere yönelik artan saldırılarla ilgili ciddi adımların atmasının  istenildiği açıklamada, “Bu nasıl bir özel hastane  ki hem hastasını tedavi etmiyor, hem kovuyor, hem de üstüne görevini yapmak isteyen bir gazeteciyi darp ediyor. Darp edilen gazeteci veya her hangi bir gazeteci, sağlık çalışanının görevini engellemiş olsaydı,  acaba tepkiler böyle mi olurdu?  Özel hastane hakkında derhal soruşturma açılıp olaya karışan personellerin açığa alınması gerekir. Görevi toplumun sağlık sorunlarını giderme olan bir kurumun bu şekilde çirkin ve kabul edilemez bir girişimde bulunmasını şiddetle kınıyoruz. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü,  gazetecilerin sorunlarına el atmalı, gazetecilere yönelik yapılan saldırıları engelleme adına gerekli adımları atmalıdır. Aksi takdirde gazetecilere yönelik yapılan saldırıların  ardı arkası bitmeyecektir.”ifadeleri yar aldı.   (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com