Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Furkan Eğitim ve Hizmet Derneğinden Konferansa davet

Furkan Eğitim ve Hizmet Derneğinden Konferansa davet

3 Ocak 2013 Perşembe günü saat 18.30’da Şehitlik Çamlık Düğün Salonu’nda ‘Fetih Peygamberi Ve Mekke’nin Fethi ’ konulu bir konferans düzenleyecek.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2012 Pazartesi 21:57
Furkan Eğitim ve Hizmet Derneğinden Konferansa davet

Konuyla ilgili açıklama yapan  Furkan Derneği adına Hikmet Bozyel; “İslam Toplumları kendi kültür ve medeniyetinden gittikçe uzaklaşmakta daha da kötüsü batıyı ve bâtılı taklit eder bir hale gelmektedir. Kendi öz medeniyetinden tiksinen ve batıya imrenen insanımız tam bir buhran toplumuna dönüşmüştür. Ahlaksızlık giderek yayılmakta, cinayet şebekeleri cadde ve sokaklarda ölüm kusmaktadır. Toplumun bu durumundan rahatsız olmayan yok gibidir; ama kurtuluş çaresini yanlış yerde arayan insanımız her defasına bir kez daha hayal kırıklığına uğramaktadır.

Oysa âlemlerin rabbi olan Allah gönderdiği kitabıyla insanlığı bu elim durumdan kurtararak onları yüceltmeyi amaçlamaktadır. İnsana ve insan fıtratına uygun olan bu medeniyette kula kulluk sona erecek adalet ve kardeşlik tesis edilecektir. Bunun en güzel örneği ise Mekke’nin Fethi ile daha hızlı olarak kurulan İslam medeniyetidir.

İşte bu gayeyle Furkan Eğitim ve Hizmet  Derneği olarak 3 Ocak 2013 Perşembe  günü saat 18.30’da Şehitlik Çamlık Düğün Salonu’nda  ‘Fetih Peygamberi Ve Mekke’nin Fethi ’ konulu bir konferans düzenleyeceğiz. İlkini  geçen yıl  yaptığımız ve halkımızın çok yoğun olarak katıldığı konferansa yenisini ekliyoruz inşallah. Alparslan Kuytul hocaefendi’nin konuşmacı olarak katılacağı programımızda Kuran tilaveti,şiir dinletisi ve ilahi ve marşlarıyla Grup Furkan’da yer alacaktır.

Bayanlarada yer ayrılmış olan programımıza giriş ücretsizdir.Tüm halkımızı programımıza davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com