Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Fransa'da kimyasal saldırı korkusu

Fransa'da kimyasal saldırı korkusu

Paris'te 13 Kasım'da gerçekleşen saldırılardan sonra Fransa'da olağanüstü hal ilan edilerek süresinin 3 ay uzatıldığının devlet tarafından açıklanmasının ardından Başbakanı Manuel Valls'ın kimyasal saldırısı olabileceğini belirtmesi, endişeleri artırdı.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 22:15
Fransa'da kimyasal saldırı korkusu

Paris’te 13 kasımda gerçekleşen saldırılardan sonra Fransa’da olağanüstü hal ilan edildiği ve bunun süresinin 3 ay uzatıldığı devlet tarafından açıklanmıştı.  Olağanüstü hal yasası mecliste tartışılırken, Fransa Başbakanı Manuel Valls, yeni saldırıların olabileceği ve hatta kimyasal saldırısı olabileceğini belirtmişti.

Fransız halkı saldırı kaygıları yaşarken, geçen hafta Paris’teki  AP-HP Necker hastanesinde ilginç bir hırsızlık yaşandığı ortaya çıktı. Hastane yönetimi  10 adet kimyasala karşı koruyucu elbise, 30 çift özel bot, eldiven ve maskeler çalındığını hastane  açıkladı.

Paris  Belediye Başkanı Philippe Goujon yaptığı açıklamada, Hastaneden Çarşamba günü yapılan bu hırsızlıktan sonra, hırsızlık olayının  ertesi gün hastane yönetimi tarafından   şikayet edildiğini ve şikayetten sonra polis tarafından  hastane etrafında geniş güvenlik önlemlerinin artırıldığını söyledi.

Öte yandan hastanede yaşanan hırsızlık  olayı  ve Başbakan Vallls tarafından yapılan açıklamadan sonra,  olası bir kimyasal saldırının gerçekleşebileceği olasılığının artması nedeniyle, bütün hastane ve ambulans çalışanlarına olası bir saldırıda  neler yapılaması gerektiği konusunda  bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

Yerel kaynaklarda yer alan haberlere göre, Fransız Hükümetinin,  askeri eczaneler ile  hastanelerin acil servislerine, kimyasal saldırı durumlarında kullanılacak ilaçların verilmesini onayladığı belirtildi.

Bu olaylardan sonra Fransa’da yaşayanlarının kimyasal saldırı korkusunun arttığı , internet üzerinden olası bir kimyasal saldırısında neler yapılması gerektiğini anlatan videolar ve sitelerin tıklanmasında patlama yaşandığı  görüldü. (Enes Suiçer-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com