Advert
Advert
Advert

Fransa art arda gerçekleşen saldırılar: 142 ölü

Fransa'da art arda gerçekleşen silahlı ve bombalı saldırılarda şu ana kadar 142 kişinin öldüğü ve onlarca yaralının olduğu bildirildi.

Fransa art arda gerçekleşen saldırılar: 142 ölü
Fransa art arda gerçekleşen saldırılar: 142 ölü

Fransa'nın başkenti Paris'in farklı noktalarında ardı ardına yaşanan silahlı ve bombalı saldırılarda 142 kişinin öldüğü bildirilirken, olaylar sonrası Cumhurbaşkanı Francois Hollande tarafından ülkede olağanüstü hal ilan edildi.

Saldırılar sonrası Fransa Bakanlar Kurulu Elysee Sarayı’nda olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi.  Cumhurbaşkanı François Hollande’ın, ülkede olağanüstü hal ilan etmesi ve sınırlarının kapatılmasına karar vermesinin ardından yapılan toplantıda alınacak önlemler masaya yatırıldı.

Paris'teki iki ayrı silahlı saldırı, Stade de France’ın etrafındaki iki ayrı patlama ve Bataclan konser salonuna düzenlenen saldırıda savcılık 126, polis kaynakları da 142 kişinin öldüğünü belirttiler. Yaralılar hakkında tam bir bilgi verilmezken, şimdiye kadar en az 60 kişinin hastanelerde tedavi edildiği bildirildi.

Silahlı saldırılar; 10. bölgedeki Charonne sokağı ve 11. bölgedeki Bataclan konser salonunda gerçekleşti. Stade de France’daki üç saldırıdan ikisinin ise intihar saldırısı olarak gerçekleştiği ve saldırıyı düzenleyen iki kişinin üzerlerindeki bombaları patlattıkları iddia edildi. Polis ile saldırganlar arasında kimi noktalarda yaşanan çatışmalarda ise 3 saldırganın öldü.

Fransa ve Almanya milli takımlarının futbol müsabakası için karşılaştığı "Stade de France"ın etrafında ise en az iki bombanın patladığı belirtilirken, statta bulunan Cumhurbaşkanı François Hollande’ın yoğun güvenlik önlemleri altında stattan çıkarıldığı bildirildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın olağanüstü hal ilan etmesinin ardından, güvenliğin sağlanması için başkentin bazı bölgelerine askeri birliklerin konuşlandırıldıkları görüldü.

Alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde ilk etapta metro istasyonlarının kapatıldığı belirtildi.

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris’i sarsan saldırıların ardından G-20 Liderler Zirvesi için Türkiye’ye yapacağı ziyareti iptal etti. Elysee Sarayı'ndan yapılan duyuruda Hollande’ın Türkiye’ye yapacağı ziyareti iptal ettiği bildirildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle