Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Flaş Haber! Ceylanpınar'da Bombalı araç saldırısı önlendi

Flaş Haber! Ceylanpınar'da Bombalı araç saldırısı önlendi

Flaş Haber! Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde Bombalı araç saldırısı önlendi. PYD’nin kontrolündeki Resul Ayn’dan Ceylanpınar’a 10 kilo patlayıcı sokulacağı istihbaratı veren MİT, muhtemel bir bombalı araç saldırısını önledi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 09:35
Flaş Haber! Ceylanpınar'da Bombalı araç saldırısı önlendi

Flaş Haber! Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde Bombalı araç saldırısı önlendi.
PYD’nin kontrolündeki Resul Ayn’dan Ceylanpınar’a 10 kilo patlayıcı sokulacağı istihbaratı veren MİT, muhtemel bir bombalı araç saldırısını önledi.

MİT’in istihbaratı ile harekete geçen jandarma, patlayıcıyı sınırda ele geçirdi. PKK Ankara’da sivil halkı, Güneydoğu’da da asker ve polisi hedef alan bombalı araç saldırılarına benzer bir saldırı planlanıyordu.


‘HEDEFİ EYLEMCİ BİLİYOR’
Mühimmat önceki saldırıda olduğu gibi PYD tarafından gönderildi. Patlayıcı Ceylanpınar’da teslimat için bekleyen teröriste teslim edilecekti. Bomba, Türkiye’de amonyum nitratla güçlendirilecek ve bombalı araç eylemi için kullanılacaktı. Bombalı eylemi gerçekleştirecek olan teröristin teslimat için bölgede olduğunu belirten güvenlik kaynakları, patlayıcıyı sınırdan sokan teröristlerle cep telefonundan iletişime girdiği öngörülen bombacının yakalanması için teknik takip yapıldığını açıkladı. Hedefin yalnızca eylemcinin bildiği belirtildi.(KARAR)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com