Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Flaş Gelişme! Hangi Taşerona Kadro verileceği açıklandı

Flaş Gelişme! Hangi Taşerona Kadro verileceği açıklandı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Taşeron işçiye kadro verilmesi çalışmalarına ilşkin gelinen son noktayı açıkladı. Ağbal, ne kadar taşerona kadro verileceği konudunda da açıklık getirdi. Naci Ağbal, kaç taşeron işçiye kadro verileceği konusunda sınırlama olamayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 22:48
Flaş Gelişme! Hangi Taşerona Kadro verileceği açıklandı

 Taşeron işçileri kamuya kadroya alınmasında sona yaklaşılıyor. konuyla ilgili olarak açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal süreci açıkladı. Ağbal, "Bakanlar Kurulu önerileri kabul ederse yasa taslağını Meclis'e sevk edeceğiz" dedi. Naci Ağbal, daha önce açıkladığı 150- 200 Bin sayısının bağlayıcılığı olmadığını söyleyerek; sayıda sınırlama olmayacağının da altını çizdi.

Son aşamada işverenlerin de fikrine başvuracaklarını açıklayan Ağbal, “Bir kişi asıl işte çalışıyorsa ihalesi yapılan ihalenin konusu asıl işi oluşturuyorsa biz bu kişinin kamuya geçişi için yasal düzenleme yapacağız" şeklinde konuştu.

Asgeri ücrette vergi kesintisi

Ekonomi muhabirleri ile biraraya gelen Ağbal'ın gündeminde asgari ücrette oluşacak vergi kesintisi de vardı.

Naci Ağbal, “Çözümü farklı yöntemlerle yapabilirim. Ama o meseleyi çözeceğim diye bütün vergi sistemini ilgilendiren bir tarife değişikliği yaparsam o doğru olmaz.” dedi.
"Vergi affı yok"
Vergi affı konusuna da değinen Ağbal, "Vergi affı yok" diyerek, yeni bir yapılandırmanın da söz konusu olmadığını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com