Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Fıstık'ta Geleneksel Üretimden vazgeç uyarısı

Fıstık'ta Geleneksel Üretimden vazgeç uyarısı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç Bozova’ya gidişi sırasında Şanlıurfa Merkeze bağlı Tülmen Köyünde yer alan fıstık bahçesinde fıstık toplayan çiftçilerle sohbet eden Vali Güvenç ağaçtan fıstık topladı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2012 Salı 22:45
Fıstık'ta Geleneksel Üretimden vazgeç uyarısı

Fıstık bahçesinde bir açıklama yapan Vali Güvenç, Türkiye’deki üretilen fıstığın yüzde ellisinden fazlasının Şanlıurfa’da üretildiğini kaydetti. Bu senenin fıstık yılı olduğunu ifade eden Vali Güvenç, “Fıstık çok besleyici bir ürün. Fıstık yetiştirmede geleneksel üretim tarzımızda gözden geçirilmesi gereken hususular var. Bu senede rekoltemiz çok iyi Allah’a çok şükür fiyatlarımız düşük ama kontrollü bir şekilde piyasaya çıkılırsa daha iyi olur. Şu anda Tülmen köyünde çiftçi kardeşlerimizle beraberiz. Bilimsel teknikler kullanılması gerekmektedir” dedi.


Tarlada çalışan fıstık üreticisi İbrahim Canbek, sulama sorunu yaşadıklarını ve bu konuda gerekli adımlar atılırsa fıstık rekoltesinin daha da artacağını söyledi.

YORUMLAR
  • yorum2015-04-07 04:12:31hakan coşkun

    Maşallah İbrahim ağam süpersin fıstık,la ilgili su sorununu sayın valimize iletiniz tşk kirvem

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com