Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Fıstık ile ilgili eylem planı hazırlanacak…

Fıstık ile ilgili eylem planı hazırlanacak…

Antep Fıstığının mevcut durumu ve geleceği ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda bir çalışma yapıldı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2013 Perşembe 16:34
Fıstık ile ilgili eylem planı hazırlanacak…


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Mehdi Eker’in başkanlığında düzenlenen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gaziantep Milletvekilleri ve bürokratlar katıldı.
Antep Fıstığının dünyadaki ve ülkemizdeki durumunun değerlendirildiği toplantıda, Antep Fıstığının üretimi, ticareti, ihracatı ve tüketimi konularında yapılabilecekler ele alındı.Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şellide Antep Fıstığının dünyadaki durumu hakkında toplantıya katılan heyete bilgi verdi.Antep Fıstığı yetiştiriciliğinde sektör temsilcilerinin önerilerinin de dikkate alındığı görüşmede ürün miktarı, piyasa ihtiyaçları, üreticilerin ve üretim durumu  ile fıstığın kalitesinin  artırılması konusunda kısa, orta ve uzun vadeli eylem planı hazırlanmasına karar verildi. Bu amaçla bir de çalışma grubu oluşturuldu.
Çalışma grubunun hazırlayacağı eylem planı, sektör temsilcilerinin de önerileri dikkate alınarak önümüzdeki günlerde Gaziantep’te düzenlenecek sektör toplantısında değerlendirilecek.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katılacağı toplantıda, Bölge milletvekilleri, ilgili Birlikler Antep Fıstığının geleceği ile ilgili görüşlerini belirtecekler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Teknokentlere Geçişlerde Akademik Başarı Söyleşisi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com