Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Fırsat Eşitliği Komisyonu Okutan'ı Ziyaret Etti

Fırsat Eşitliği Komisyonu Okutan'ı Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2011 Pazartesi 21:39
Fırsat Eşitliği Komisyonu Okutan'ı Ziyaret Etti


 

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit ve komisyon üyeleri Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı makamında ziyaret etti.

 

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit ve komisyon üyeleri bir süre Vali Nuri Okutan makamında görüşüp, valiliğin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Heyete çeşitli hediyeler veren Vali Okutan; valiliğin projeleri hakkında da bilgi verdi.

 

TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU KADIN KÜLTÜR MERKEZİNİ GEZDİ

 

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit ve komisyon üyeleri Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı ziyaretinin ardından Haleplibahçe’de bulunan Kadın Kültür Merkezini gezdi.

 

Haleplibahçe’de bulunan Kadın Kültür Merkezi’ni ziyaret eden heyeti Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan ve kursiyer kadınlar karşıladı.

 

Merkezde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunu gezdirip, bilgi veren merkez sorumlusu Abdullah Dut, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın kentte göreve başlamasının ardından Şanlıurfa’da her mahalleye bir kadın kültür merkezi hedefinden yola çıkarak bu güne kadar 25 kadın kültür merkezinin Şanlıurfalı kadınlara hizmet verdiğini söyledi.

 

Abdullah Dut, geçtiğimiz yıl 12 bin kadının okuma yazma, dikiş, bilgisayar, el sanatları, kuaförlük, trikotaj, nakış, takı tasarım ve giyim kollarında eğitim aldıklarını ve seminer verildiğini belirterek, bu yılın ilk ayında 937 kişinin eğitim gördüğünü ve bu yıl 15 bin kadının eğitim almasını hedeflediklerini söyledi.

 

Yetkililerden bilgi alan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu burada eğitim gören kadınlarla sohbet edip, merkezde yapılan çalışmaları da inceledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com