Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Firmanın Ekipman Eksikliği Devlete Pahalıya mal oldu

Firmanın Ekipman Eksikliği Devlete Pahalıya mal oldu

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2011 Pazartesi 18:02
Firmanın Ekipman Eksikliği Devlete Pahalıya mal oldu


Şanlıurfa Harran İlçesinde Asfalt işi yapacak olan firmanın yeterli ekipmanı ve araçları olmadığı için asfaltlama işi durdu. Karayollarının yollara döktüğü 40 ton astar, kaplama yapılmadığı için heba oldu.
Bir süre önce Şanlıurfa’nın Harran İlçesi başta olmak üzere, Birecik’in Mezitli Beldesi, Bozova’nın Yaylak Beldesi, Halfeti merkezi ve Bozova Baraj yolu dahil toplam 170 KM’lik yol asfaltlama ihalesinin alan HİLPET Firması yeterli ekip ve araç temin edemediğinden asfaltlama işleri durdu.
Sadece asfaltlama durmadı. Karayolları müdürlüğünün döktüğü 40 ton astar, kaplama zamanında yapılmadığı için heba oldu. Konu ile ilgili olarak görüşünü aldığımız uzmanlar; “asfalt için dökülen astar’dan sonra en fazla 3 gün içerisinde kaplama yapılması lazım. Aksi takdirde o astar işe yaramaz” dediler.
Konu ile ilgili olarak görüşmek istediğimiz HİLPET Firmasının internete verdiği telefonu aradığımızda; ‘ böyle bir numara yoktur. Eksik veya yanlış tuşladınız’ uyarısı ile karşılaştık.
Konu ile ilgili olarak İhaleyi yapan Diyarbakır Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü ile görüştük. Devlet ihale’de şartların güçlendirmemesini ve rekabet ortamının oluşturulması için şartları esnek tutmamızı istiyor diyen Bölge Müdür yrd. İhsan Güç: “Rekabet ortamının oluşması için ihale şartlarını esnek tutuyoruz. ihaleye giren firmaların yeterli ekipman ve araçların olmaması ihaleye engel teşkil etmiyor. İhale için diğer şartlar tamam ise, ihaleye girebiliyor. Çünkü adam; ‘ben yeterli araç için kiralama yapacağım’ diyorsa bizim için yeterlidir. Bu da öyle oldu” dedi
Asfaltlama işi başladığı halde yeterli araç ve ekip bulundurmayan firma’nın ihalesinin dahi iptal edilmesi gündemlerinde olduğunu söyleyen Güç; “geçen hafta Perşembe günü karayollarının astar işi yapmasından sonra firma’nın Asfalt işine başlaması lazımdı. Firmanın araçları olmadığından asfaltlama başlanamadı. Biz de firmayı yazılı olarak uyardık. Yine yapmasa noter tasdikli yeni bir uyarı yapacağız. Firma 10 gün içerisinde işi başlatmazsa o zaman ihale iptal olur. Bu süreci takip etmek zorundayız. İhale kanunları ne diyorsa biz uymaya mecburuz. Gerekli işlemler süratle yapılır” dedi.

www.balikligol.com / ÖZEL HABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com