Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fırıncılar Odası 5 Depremzede Aileye Ev Kiralandı

Fırıncılar Odası 5 Depremzede Aileye Ev Kiralandı

Şanlıurfa Fırıncılar Odası, Van’da yaşanan deprem sonrası Şanlıurfa’ya gelen 5 aileye barınması için ev tahsis etti. Oda, ailenin tüm ev ve mutfak eşyasını ihtiyacını da karşıladı.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2011 Salı 11:23
Fırıncılar Odası 5 Depremzede Aileye Ev Kiralandı
Van’da meydana gelen depremin ardından Şanlıurfa Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Suphi Şahan aracılığı ile Urfa’ya gelen Cahan ve Tutar Ailelerine Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı sahip çıktı.

Kadıoğlu Mahallesinde ev kiralayarak üç aileyi yerleştiren Fırıncılar odası, ayrıca iki aile için daha ev kiraladı. Önümüzdeki günlerde getirilecek olan bu iki aile ile beraber toplam 5 aileyi barındıracak olan Şanlıurfa Fırıncılar Odası ailelerin tüm ev ve mutfak eşyasını karşıladı.

İkisi askerlik yapmış 4 çocuğu ile Fırıncılar Odasının Kiraladığı eve yerleşen depremzede Ömer Cahan, başta Fırıncılar odası olmak üzere herkese teşekkür ediyor. Cahan; “Allah razı olsun. Bize kucak açtılar. Perişan günümüzde bize yardım ettiler. Biz orada kar buz içerisindeydik. Çadırlarda bir süre yaşadık. Elektrikli soba ile ısınamıyorduk. Odun sobası da çadırları yakıyordu. Böylesi güzel bir mekânı bize açarak bizi o perişanlıktan kurtaran Fırıncılar odasın ve Mehmet Emin Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.Birisi henüz 1 yaşında diğerleri 3 ve 5 yaşlarında üç çocuk babası Maşallah Tutar ise; “Allah kiseye böyle acı yaşatmasın. Çocuklarım hala depremin etkisinden kurtulmadı. Duvarlardaki çatlaklardan korkuyorlar. Sokakta gürültü ile geçen arabaların sesinden korkuyorlar. Bize en zor anlarımızda sahip çıkan Fırıncılar odasına teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’daki Bu insanların sıcaklığı bize yetti” dedi.Ev kiralayarak depremzede ailelere sahip çıkan Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı; “İnşallah yaz ayına kadar depremzede ailemize sıcak ve rahat bir aile ortamının da yaşamlarını idame ettirmeleri için ne gerekiyorsa eksiksiz bir şekilde karşılamaya çalışacağız. Biz bu ailelerin tüm ev ve mutfak eşyasını karşıladık. Ama bu yetmiyor. Tüm fırıncı esnafımız bu ailelere sahip çıksın. Özellikle gıda maddesi sıkıntısı var. Onu da oda esnafımızın el birliği ile aşacağız. Ayrıca Bu konuya duyarlı vatandaşlarımız da yardımda bulunmak isterlerse odamız aracılığı ile bu yardımları depremzede kardeşlerimize ulaştıracağız” dedi.www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com