Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Fırıncılar; Balcan-İsot fırında yasaklanmalı

Fırıncılar; Balcan-İsot fırında yasaklanmalı

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2011 Salı 12:05
Fırıncılar; Balcan-İsot fırında yasaklanmalı

Şanlıurfa İl Hıfzısıhha Kurulu, pide fırınlarında tepsi yemeği ve patlıcan-biber pişirtilmesini yasaklamalı

 

Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, İl Hıfzısıhha Kurulunun  bir karar alarak ekmekte kalitenin arttırılması, hijyenik şartlara uyulması açısından sürpriz bir öneri gündeme getirdi. Karaatlı, Hizmet’e yaptığı açıklamada,  “Pide fırınlarında tepsi yemeği, patlıcan-biber pişirme yasaklanmalıdır” dedi.

 

Ramazan ayı ile birlikte pide fırınlarının vatandaşların tepsi yemeği, patlıcan-biber pişirtme taleplerine yetişemediğini anlatan Karaatlı, Fırıncı esnafı  ne kadar dikkat etse de  hijyenik şartlara uymayan durumların ortaya çıktığını belirtti. Karaatlı, “Bu konuda ipin ucu kaçmış durumda. Yemekler, patlıcan-biberler aşırı yoğunluktan dolayı maalesef çoğu zaman ayaklar altında kalıyor” dedi. Karaatlı, şunları kaydetti: “İl Hıfzısıhha Kurulunda bilindiği gibi Belediye, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlünden yetkililer var. Fırınlarda yaşanan bu durumu gidip bir görmelerini isterim.  Dediğim gibi esnafımız ne kadar özen gösterse de hijyenik şartları tam anlamıyla sağlamak mümkün değil. Çünkü insanlarımız ocakta yemek pişirtmeyi, patlıcan-biber közlemeyi çok seviyor. Radikal bir karara ihtiyaç var.  Böyle bir karar ekmekte kalitenin arttırılması yönündeki çabalarımıza katkı sağlar. Pide fırınlarında sadece ekmek,  lahmacun ve tepsi kebabı pişirtilmelidir.”

 

 

Bilindiği gibi Şanlıurfa’da pide fırınları tepsi yemeği ile patlcan-biber pişirmeden ücret almıyor.  

Faruk Deveci / HİZMET

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Olan yine Şanlıurfalılara oluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com