Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fırıncı: Hürriyet mücadelesinin ilk adımı Mardin’de atıldı

Fırıncı: Hürriyet mücadelesinin ilk adımı Mardin’de atıldı

Mardin’de düzenlenen Bölgesel ve Küresel Barış İçin İman ve Hürriyet Sempozyumu’na katılan Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı, hürriyet mücadelesinin ilk adımının Mardin’de atıldığını aktardı.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2015 Cumartesi 08:10
Fırıncı: Hürriyet mücadelesinin ilk adımı Mardin’de atıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi, Risale Akademi ve Akademik Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen Bölgesel ve Küresel Barış İçin İman ve Hürriyet Sempozyumu başladı. Artuklu Üniversitesi Konferans salonunda yapılan ve 3 gün devm edecek sempozyumda 36 bilim adamı ile akademisyen tebliğ sunacak.

“Hürriyet mücadelesinin ilk adımı Mardin’de atıldı”

Sempozyuma katılan Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı, İLKHA’ya konuştu. Fırıncı, Cuma namazı çıkışında bir vatandaşın Üstad Bediüzzaman’a ilk kelepçenin Mardin’de vurulduğunu, inşallah son kelepçenin burada çürüyeceğini söylediğini ve bu sözü burada tekrarlamak istediğini dile getirdi. Mardin’in hürriyet mücadelesinin ilk adımın atıldığı yer olduğunu vurgulayan Fırıncı, Mardin’in bütün dinlerin bir arada yaşanabileceğini gösterdiğini ifade etti.  

“Hürriyet anlaşılsa barış kendiliğinden vücuda gelir”

İman ve Hürriyet Sempozyumu’nun Mardin’de düzenlenmesinin sevk-i rabbani olduğunu belirten Fırıncı, hürriyet meselesinin anlaşılması durumunda barışın kendiliğinden vücuda geleceğini vurguladı.

“Hürriyetsiz iman imansız hürriyet olamaz”

Bölgesel ve Küresel Barış İçin İman ve Hürriyet Sempozyumu’nun sadece Mardin’i değil tüm İslam âlemini yakından ilgilendirdiğini kaydeden Akademisyen Necat İzgi, “Bu sempozyumun hürriyetsiz iman imansız hürriyet olmayacağını ortaya koyacağına inanıyorum. İslam âleminde kanayan bir yara var. Kardeşkanı akıyor. Bugün burada konuşulanlar bu salondan taşarak Ortadoğu’ya ulaşacak ve kardeşkanının duracağının ümidini taşıyorum.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com