Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fırat Üniversitesi'nden ODTÜ'deki mescid saldırısına tepki

Fırat Üniversitesi'nden ODTÜ'deki mescid saldırısına tepki

Fırat Üniversitesi İslami Gençlik Platformu, ODTÜ'de namaz kılan öğrencilerine yönelik solcu grupların yaptığı saldırıyı kınadı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 18:48
Fırat Üniversitesi'nden ODTÜ'deki mescid saldırısına tepki

Orda Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) solcu grupların namaz kılan öğrencilere saldırmalarına Türkiye’nin birçok ilindeki üniversitelerden tepkiler gelmeye devam ediyor.  Elazığ Fırat Üniversitesi İslami Gençlik Platformu öğrencileri yaptıkları yürüyüşle ODTÜ’deki saldırıyı kınadı.

Düzenlenen yürüyüşte sık sık “ODTÜ Mescit Topluluğuna Selam Olsun”, “Mescid-i Haram’a Selam Olsun”, “Mescid-i Aksa’ya Selam Olsun”,  “Yeryüzü Mustazaflarına Selam Olsun” sloganları atıldı.

Yürüyüş sonrası platform adına bir basın açıklaması yapan Fatih Bakır, “Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Süleyman Demirel Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi ve Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’nde konuşlanan ve adeta kendilerini bulundukları üniversitenin sahibi gören kerameti kendinden menkul, yaşadığı toprakların ruhundan bihaber çeteler bugünlerde namaz kılan, muhacir kardeşlerinin dertleriyle dertlenen, yardım stantları kuran öğrencilere saldırmış ve bazı kardeşlerimizi darp etmişlerdir.” dedi.

Bakır, okuduğu açıklamaya şöyle devam etti: “Üniversiteler üzerinden provokasyon başlatmak isteyenleri Müslüman gençler, ferasetleri ve Allah rızası için gösterdikleri gayret ile hüsrana uğratacaktır. Stantlardaki, sergilerdeki ve mescitlerdeki kardeşlerimize saldıranların tek amacı karşılık vermemiz ve onların aşağılık konumuna düşmemizdir. Ama bilmez ve anlamazlar ki Müslümanlar feraset ve basiret sahibidir.”

Müslüman öğrencilerin tüm üniversitelerde faaliyetlerine devam edeceğini vurgulayan Bakır, “Namaz kılan, stant açan gençlere saldıranlara sesleniyoruz; inançsız olabilirsiniz anlarız, duyarsız olabilirsiniz anlarız, başka dünyalara ait olabilirsiniz anlarız ama hatırlatmak isteriz ki; bu memlekette namaza ve ezana el uzatanlara gâvur denir. Bu memlekette bu memleketin evlatlarına hiç kimse gâvurluk yapamaz. Müslüman gençler tüm üniversitelerde namaz kılmaya, stant açmaya, mescid talebinde bulunmaya ve İslam’ın güzelliklerine insanları davet etmeye devam edeceklerdir. Saldırgan çeteler unutmasınlar ki bu saldırılarla bizleri inanç değerlerimizden bir adım bile geriye attıramazlar. Fırat Üniversitesi öğrencileri olarak özelde Ankara’daki, Isparta’daki, Muş’taki ve Eskişehir’deki tüm kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyor; seccadelerimize, stantlarımıza kirli ellerini uzatanları tövbeye davet ediyoruz.” şekline konuştu.

Basın açıklaması üniversite camisinden üniversite evine kadar yapılan yürüyüşün ardından olaysız bir şekilde dağıldı. (Sinan Bilici-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com