Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Filistin Tarım Bakanı Bursa'ya geldi

Filistin Tarım Bakanı Bursa'ya geldi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nı (BTSO) ziyaret eden Filistin Tarım Bakanı Prof. Sufian Sultan, "Türkiye'nin dünya ekonomisinde güçlü olması, Filistin'e de güç veriyor." dedi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 16:24
Filistin Tarım Bakanı Bursa'ya geldi

BURTARIM 2015 Fuarı için Bursa’ya gelen Filistin Tarım Bakanı Prof. Sufian Sultan ve beraberindeki heyet, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş tarafından ağırlandı. Bakan Sultan, Türkiye’nin dünya ekonomisinde güçlü olmasının Filistin’e güç verdiğini ifade etti.

Bursa’nın Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden birisi olduğunu belirten İsmail Kuş, Filistin ile Bursa arasındaki ekonomik işbirliğinin zayıf olduğuna değindi.

Çok sayıda yabancı sermayeli şirketin faaliyet gösterdiği Bursa’da Filistin sermayeli firma sayısının sadece bir adet olduğunun altını çizen İsmail Kuş, “Filistin bizim için önemli bir ülke. Tarihe dayanan kültürel bağlarımız var. Bu bağlarımızı ticari ilişkilere de mutlaka yansıtmalıyız.” dedi.

Filistin’den yaklaşık 30 firmayı davet ettiklerini belirten Kuş, “Tarım Fuarı kapsamında BTSO’nun davetlisi olarak Filistin’den yaklaşık 30 firmayı Bursa’da ağırlayacağız. Filistinli firmalar ile Bursa iş dünyası temsilcileri ortak masada toplanarak, işbirliği imkanlarını konuşma imkanı yakalayacak. Bursa olarak Filistin ile olan ekonomik ilişkilerimizin daha üst noktalara yükselmesi için her türlü desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

“Türkiye her zaman bizim yanımızda yer aldı”

Türkiye’nin her zaman Filistin’in yanında olduğunu ifade eden Bakan Sultan, “Türkiye’nin dünya ekonomisinde güçlü olması, Filistin’in de güçlü olmasını sağlıyor. Türkiye, bizim kardeş ülkemiz. İki ülke arasındaki bu dostluk bağının sonsuza kadar sürmesini istiyoruz. Bu kültürel bağlarımızı ticari ilişkilerde de göstermek istiyoruz. Filistinliler olarak Bursa iş dünyasını ülkemize davet ediyoruz. İki ülke iş adamlarını Filistin’de buluşturabiliriz.” şeklinde konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com