Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim FİLİSTİN HEYETİ, VALİ OKUTAN'I ZİYARET ETTİ

FİLİSTİN HEYETİ, VALİ OKUTAN'I ZİYARET ETTİ

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2011 Cumartesi 13:18
FİLİSTİN HEYETİ, VALİ OKUTAN'I ZİYARET ETTİFilistin’in Ankara Büyükelçisi Nebil Maaoruf, El Halil Şehri Belediye Başkanı Halit Osaily, Şanlıurfa ile ‘Kardeş Şehir” protokolünü imzalamak için Şanlıurfa’ya geldi.

Şanlıurfa’ya gelen Filistin heyeti öncelikle Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete El Halil Kenti ile ‘Kardeş Şehir’ Protokolünü imzalayacak olan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da iştirak etti.

Heyet Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile bir süre görüşürken, Vali Okutan, iki ülkenin kardeş şehir olduğunu ve bunun kardeş şehir protokolü ile daha da perçinleneceğini belirtti.

Vali Okutan, Şanlıurfa’nın, Mekke, Medine, Kudüs’ten sonra kutsal sayılan dördüncü il olduğunu söyleyerek, Şanlıurfa’nın tarihi ve iki ülke arasındaki bağları anlattı.

Şanlıurfa’ya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getiren El Halil Kenti Belediye Başkanı Halit Osaily ise, iki şehrin kardeş olması için burada bulunduklarını bildirdi.

Görüşmenin sonunda Vali Nuri Okutan’a Belediye Başkanı Halit Osaily, Vali Okutan ise, Halit Osaily ve Nebil Maarouf ile heyette bulunanlara çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaretin ardından Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Filistin Heyeti ve Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba birlikte valilikten Şanlıurfa Belediyesi’ne geçti.

Belediye Başkanlığını ziyaret eden heyet ziyaretin sonunda Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve El Halil Kenti Belediye Başkanı Halit Osaily arasında iki şehri kardeş yapan protokolü imzaladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com