Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Filistin heyeti Memur-Sen'i ziyaret etti

Filistin heyeti Memur-Sen'i ziyaret etti

Türkiye'de temaslarda bulunan Türk Arap İlişkileri Merkezi yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'yu ziyaret ederek Gazze'nin yeniden inşası için yol haritası hakında bilgilendirmede bulundu.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 14:34
Filistin heyeti Memur-Sen'i ziyaret etti

 Bir dizi temasta bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Türk Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’yu Memur-Sen Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Yapılan ziyarette Gazze yaşanan son gelişmeler hakkında fikir alış verişi yapıldı, Gazze’nin yeniden inşası için yol haritası çizildi.

“Zafere ulaşmamız çok yakın”
TAİM Yönetim Kurulu Başkanı Münir Said, Gazze’de yaşanan katliamlar hakkında Gündoğdu’yu bilgilendirdi. Türkiye’nin son yıllarda dünya kamuoyunda yükselen bir değer olduğunu da belirten Said, İslam aleminin en büyük davalarından birisinin Filistin olduğunu vurguladı. Türkiye’nin Filistin konusundaki tutumunu ve katkılarının tüm İslam alemine örnek olduğunun altını çizdi. Said, Siyonist devlet İsrail’in Amerika ve diğer ülkelerden aldığı destekle Gazze’yi yerle bir ettiği belirterek, “Kullanılan ağır silahlar onların ne kadar korkak olduğunu ortaya koydu. Bu saldırılarda bizim sabrımız ve direnişimiz zaferin göstergesi oldu. Zafere ulaşmamız çok yakın” diye konuştu. 

Said, İsrail’in Mescid-i Aksa’nın altında yaptığı kazı çalışmaları ile kutsal mekanı yok etmek istediğini, bu yıkımı engellemek için Gazzeli öğrencilerin Aksa’yı boş bırakmadığını, İsrail’in öğrencilerin kutsal mekana girmesini yasakladığını bildirdi.


“Filistin bizim davamız”
TAİM heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, sendika olarak dünya Müslümanlarının yanında olmayı bir görev bildiklerini söyledi. Gündoğdu, “Biz Filistin davasını önemsiyoruz demek çok hafif kalır. Bu davayı önemsememek asla söz konusu olamaz. Siyonist devletin saldırıya başladığı günden en sert tepkiyi gösteriyoruz. Mescid-i Aksa’nın altının oyulmasını engellemek, yıkılan binaları ve kırılan gönülleri onarmak için Memur-Sen olarak kafa yoruyoruz. Bu kapsamda Gazze için yardım kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında Gazze’de Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan adını taşıyan okul ve bir de ‘şifa hastanesi’ yapmayı planlıyoruz” dedi.


Gazze’nin ve diğer İslam ülkelerinin barışa ve refaha kavuşmasını önemsediklerini dile getiren Gündoğdu, Gazze’de Mehmet Akif İnan Okulu’nun temel atma törenine katılmak ve Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek istediklerini kaydetti.

Ziyarette Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya, Genel Başkan Yardımcı Mehmet Emin Esen, Dış İlişkiler Danışmanı Osman Timurtaş, TAİM Türkiye Genel Koordinatörü Mustafa Güvenç, Beytul Makdis Gönüllüleri Derneği Müdürü Tahsin Mutevelliy, Uluslar arası Filistin Destek Komisyonu Koordinatörü Abdulaziz Hasan Şedil de hazır bulundu. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com