Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Filipin Ticaret Odası üyelerinden ŞUTSO'ya ziyaret

Filipin Ticaret Odası üyelerinden ŞUTSO'ya ziyaret

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2011 Çarşamba 16:03
Filipin Ticaret Odası üyelerinden ŞUTSO'ya ziyaret

Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği KALİDA ile Filipinler Ticaret Odası’nın işbirliğiyle organize edilen gezi programıyla Türkiye’ye gelen Filipin Ticaret Odası Üyeleri, Şanlıurfa’ya gelerek ŞUTSO’nun konuğu oldu.

 

 Türkiye ve Şanlıurfa’yla iş hacmi ve kültürel bağların güçlendirilmesi noktasında ön bilgi edinmek üzere kentimize gelen Filipinli üyeler sabah kahvaltısında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın misafiri oldular. Gerçekleşen ziyarete KALİDA yetkililerinin yanı sıra, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Yıldırım, İ.Halil Tepe, Bekir Atlas, Kadir Kılıçoğlu katıldı. Şanlıurfa ziyaretiyle, iki ülke arasındaki iş hacminin gelişmesine katkı sağlanacağı vurgulandı. Daha sonra Şanlıurfalı işadamları ve ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen heyet, iki ülke arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesi noktasında, fikir alışverişinde bulundu.

 

Yapılan görüşmelerin ardından bir açıklama yapan ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, “Filipinli işadamlarını Şanlıurfa’da ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek iki ülke arasındaki ticareti pekiştirmek istediğini vurguladı. Ertekin açıklamasına şöyle devam etti: “Sınırların kalktığı, vizelerin olmadığı bir dünya’ya doğru gidiyoruz. Yükselen teknolojik imkânlara bağlı olarak iletişim ve etkileşim oldukça hızlı. İşte bu nedenle işadamlarının yurt dışına açılımını sağlamak, iş bağlantısı yapmak durumundayız. Dün Çin’li uzmanları ağırladık, bugün ise siz değerli Filipin’li dostlarımızla beraberiz. İşte bu globalleşen dünya kavramının getirdiği en önemli sonuçlardan biridir. Fiziksel olarak çok uzak olsak da iş ve ticaret yapabilmekteyiz” dedi.

 

Filipinler'den gelen Heyetin Başkanı Sami Şahinduran ise, ülke ekonomisi hakkında genel bir bilgilendirme yaptı. Filipinler'in Türkiye ile arasındaki iş hacmini geliştirmek, kültürel bağları da güçlendirmek istediklerini ifade etti. Bölge hakkında, daha önceden sınırlı bir bilgiye sahip olduklarını ancak, düzenledikleri gezi sayesinde çok etkilendiklerinin altını çizen Şahinduran, ekonomik iş birliği yapılmasında fayda olacağını söyledi.

 

Programda, Filipinli misafirlere, Şanlıurfa’nın ekonomisi hakkında da bir sunum yapılarak Şanlıurfa’nın önemli ticari işletmelerini tanıtıldığı tanıtım filmi izlendi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com