Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fil hastası genç kız yardım bekliyor

Fil hastası genç kız yardım bekliyor

İpliksi solucanların neden olduğu ve lenf ödemi olarak da adlandırılan fil hastalığına yakalanan Diyarbakırlı genç kız, tedavi için yardım bekliyor.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2015 Pazartesi 13:52
Fil hastası genç kız yardım bekliyor

Merkez Bağlar ilçesinde ikamet eden 22 yaşındaki Gamze Kanik, 3 yaşındayken ipliksi solucanların neden olduğu ve lenf ödemi olarak da adlandırılan fil hastalığına yakalandı. Hastalığı nedeniyle vücudunun belden aşağısında şişme meydana gelen Kanik, tedavi için hayırseverlerden gelecek yardımları bekliyor.

Özel bir sektörde taşeron işçi olarak çalışan baba İsmet Kanik, maddi imkânsızlıklar sebebiyle kızının tedavisini yapamadığını söyledi.

“Doktorlar, ‘Bu hastalığın çaresi yok’ diyerek bizi evimize gönderdiler”

Kızının 3 yaşındayken bir düğünde aniden rahatsızlandığını ve hastaneye giderken yolda sağ bacağının şişmeye başladığını belirten Kanik, “Hastanedeki doktorlar bizi Ankara Hacettepe Üniversitesi’ne sevk ettiler.  Üniversitedeki hocalar, ‘Bu hastalığın çaresi yoktur’ diyerek bizi evimize geri gönderdiler.” dedi.

“Tedavi için 60 bin TL’ye ihtiyaç var”

Kızı Gamze’nin tedavisi için yıllarca şehir şehir dolaştığını ancak hastalığın gün geçtikçe ilerlediğini dile getiren Kanik, şunları söyledi: “İmkânlarım yettiği kadar kızımı tedavi etmeye çalıştım. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Sakarya gibi birçok şehre götürdüm. Ama bir türlü olumlu cevap alamadım. İstanbul’da bu hastalığın ameliyatını yapacak bir doktorun olduğunu öğrendim. Doktorla görüştüm, bana kızımı tedavi edebileceğini söyledi. Tedavi için 60 bin TL’ye ihtiyaç var. Ne yapacağımı bilemiyorum.”

“Kızım öğretmen olmayı çok istiyor”

Küçük yaşta zorluklarla karşılaşan kızının okumasını ve arkadaşları gibi evlenip yuva kurmasını çok istediğini aktaran baba Kanik, “Kızım okula gidemedi. Arkadaşları gibi parklarda oynayamadı, sokağa çıkamadı. Arkadaşları gibi elbise, ayakkabı giyemedi. Acil durumlarda dışarıya çıkardığımızda ayaklarına poşet geçiriyoruz; çünkü ayakkabı giyemiyor. Birkaç kişinin yardımıyla sedye üzerinde taşıyabiliyoruz. Kızım okumayı ve öğretmen olmayı çok istiyor. Ben ise bir şey yapamamanın acısını yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Kızımın sağlığına kavuşmasını çok istiyorum”

Tedavi için yetkililerden yardım talep ettiğini bildiren Kanik, “Kızımın tedavisi için valiliğe, belediyeye ve diğer kurumlara başvurdum. Maalesef bütün kapılar yüzüme kapandı. Cumhurbaşkanı, başbakan ve sağlık bakanından isteğim kızımın iyileşmesi için bana yardım etmeleridir. Kızımın sağlığına kavuşmasını istiyorum.” şeklinde konuştu. (Hamza Adiyaman/Emrah Deniz - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com