Advert
Advert
Advert

Fıkra gibi: 2 Alkollü sürücü, 2 Hikâye

Biz onlara ister istemez gülüyoruz ama aslında pek çok benzeri gibi bu iki gülünç haberin ardında da üzerinde uzun uzun düşünülmesi gereken korkunç gerçek yatıyor

Fıkra gibi: 2 Alkollü sürücü, 2 Hikâye
Fıkra gibi: 2 Alkollü sürücü, 2 Hikâye
Kaza yaptı, arabasına kızdı
Manisa-İstanbul Karayolu’nda, bir otomobilin yoldan çıkarak takla attığı, sürücüsünün de aracın içinde sıkıştığı ihbarını alan ekipler olay yerine geldiğinde, sürücü Özcan Öz’ü otomobilin üzerinde sigara içerken buldu. Sadece bununla kalmayan sürücünün “Bana yapılır mı bu? Sana olan güvenimi sarstın. Ayıp ettin ayıp” diyerek otomobilini azarlaması ekipler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Yapılan kontrolde, sürücünün kanında, 0.50 promil olan alkol sınırının yaklaşık 5 kat üzerinde, 3.98 promil alkol olduğu tespit edildi.
Ehliyet isteyen polise ‘ağrı kesici’ verdi
Muğla-Fethiye’de, aldığı alkolün etkisiyle yol kenarına park eden S.Y. adlı kişiyi vatandaşlar polise ihbar etti. Olay yerine gelen trafik ekipleri, otomobilin içerisinde sızmış vaziyetteki sürücüyü uyandırmaya çalıştı. Polis, bazı sorular sormasına rağmen cevap alamayınca sürücüyü araçtan dışarı çıkardı. Sürücü belgesi ve ruhsat isteyen polise ağrı kesici ilaç uzatan alkollü sürücü S.Y., uzun süre araç içerisinde araştırdıktan sonra sürücü belgesi ve ruhsatı polise uzatabildi. Polis, ayakta durmakta zorlanan sürücüyü evine kadar götürüp ailesine teslim etti. Sürücüye eksik evrakı olmaması, aracın normal şekilde park halinde olması nedeniyle herhangi bir cezai işlem uygulanmadı.
Erdoğan Cankuş ve Ahmet Ünsal (Habertürk - AHT)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!