Advert
Advert
Advert

Fidan Damgası! FETÖ Örgütü Böyle Çöktü

Fidan'ın şüphesi FETÖ'nün listesini ortaya çıkardı MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın şüphelendiği kurum görevlisi teknik ve fiziki takibe alınarak FETÖ’nün mahrem sorumlular listesine ulaşıldı.

Fidan Damgası! FETÖ Örgütü Böyle Çöktü
Fidan Damgası! FETÖ Örgütü Böyle Çöktü admin

FETÖ’nün şifrelerinin çözülmesinde önemli bir adım olarak nitelendirilen ve geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye’de aynı anda yapılan ‘Mahrem sorumlular’ operasyonun perde arkasında ilginç detaylara ulaşıldı.

Hükümete yapılan güvenlik sunumlarında, mahrem sorumlular operasyonunun detaylarına yer verildi.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, kurumda çalışan bir kişi ile ilgili olarak bazı şüpheler duymaya başladı. 

Bugüne kadar kurum içinde ‘Geri görevlerde’ çalışan ve FETÖ’cü olduğuna dair hiçbir bilgiye ulaşılamayan söz konusu kişinin bir süre takibe alınmasına karar verildi. Fidan’ın talimatıyla, söz konusu MİT görevlisine gizli bir takip başlatıldı. 

ÖZEL ÖNLEMLE TAKİP

Bu takip Hakan Fidan dahil, çok az kişinin bilgisi dahilinde gerçekleştirildi. Bu takip birkaç ay boyunca devam etti ve dikkat çekmemesi için özel önlemler uygulandı. Ayrıca görevlinin ilişkide olduğu kişiler de tek tek teknik ve fiziki takibe alındı.

EŞ ZAMANLI DÜĞMEYE BASILDI

Takip sonucunda elde edilen bilgiler ışığında MİT’deki görevliye yönelik hemen gözaltı işlemi yapıldı, eş zamanlı olarak da ilişkide olduğu kişilere operasyon düzenlendi. Bu operasyon sırasında, MİT görevlisinin takip edilmesi sonucunda, üzerinden FETÖ’nün mahrem sorumlularının listesinin çıktığı kişiye ulaşıldı. 

Bu kişi, operasyon sırasında önce camdan atlayarak kaçmaya çalıştı ancak, kısa süre içinde gözaltına alınmış oldu. Emniyetin yeni sorumlusu olduğu belirtilen kişinin verdiği bilgiler ve üzerinden çıkan ‘flaş bellek’teki liste üzerinden de Türkiye genelindeki ‘Mahrem sorumlular’ operasyonunun düğmesine basıldı.

Fidan'ın şüphesi FETÖ'nün listesini ortaya çıkardı Fidan'ın şüphesi FETÖ'nün listesini ortaya çıkardı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü