Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Fevzi Demirkol: Tarım, öncelikli konularımızdandır

Fevzi Demirkol: Tarım, öncelikli konularımızdandır

Giriş Tarihi: 27 Mart 2011 Pazar 17:11
Fevzi Demirkol: Tarım, öncelikli konularımızdandır

Fevzi Demirkol: Tarım, öncelikli konularımızdandır.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Fevzi Demirkol "tarım sektörünün ilimiz açısından önemli bir sektör olduğunu belirterek, yapılan hizmetlerle yükselen çıtanın önümüzdeki süreçte daha da yükseltileceğini" belirtti.

 

Fevzi Demirkol, ilimizin tarım alanındaki potansiyelinin herkesçe malum olduğunu ve kendisinin de çiftçi olması münasebetiyle konuyla ilgili yayımlanan raporları ve yapılan çalışmaları incelediğini vurguladığı açıklamasında, tarım sektöründeki avantajları aşağıdaki şekilde sıraladı.

 

·         Marka olabilecek kaliteli ürünlerin varlığı,

·         İç ve dış pazar şansı yüksek ürünlerin mevcut olması,

·         İklim şartlarının tarıma uygunluğu,

·         Tarımsal sanayiye uygun ürünlerin yetiştirilmesi (Pamuk, mısır, vb.)

·         Organik tarım ve seracılık potansiyelinin yüksek olması.

 

Tarım sektöründe; kalite ve standartlara uyum konusunda yaşanan güçlükler, tarım- sanayi entegrasyonu ve pazarlama faaliyetlerindeki sorunlar, sermaye ve mali kaynak yetersizlikleri, üretimin doğal koşullara bağımlılığı ve verim düşüklüğü, kalifiye eleman sıkıntısı, modern tarım yöntemlerini kullanan işletmelerin azlığı, bilinçsiz sulama nedeniyle topraklarda meydana gelen tuzluluk ve çoraklaşma gibi bir takım eksikliklerin olduğunu belirten Fevzi Demirkol, bu sıkıntıların çözümü noktasında katkı sağlayabileceğini vurguladı.

 

Fevzi Demirkol açıklamasının “sonunda Tarım Bakanlığı’nın destekleme politikasındaki gözle görülür artışı, GAP sayesinde sulanan alanların artmaya başlamasını, endüstri bitkileri için pazar şansının yüksek olmasını ve organik ürünlere olan talebin artmasını bu eksikliklerin giderilmesi için atılan önemli adımlar” olarak nitelendirdi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com