Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesine bak!

Harran Üniversitesi Sosyoloji bölüm başkanıyken 2015 yılının kasım ayında bir haftalık izin alarak ABD'ye giden ve sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bir daha geri dönmediği halde darbeye kadar Üniversitenin kadrosunda kalarak yüklü miktarda maaşını almaya devam eden Ahmet Sait Yayla kaçtığı ABD'de Türkiye aleyhinde propagandaya devam ediyor.

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesine bak!
Harran Üniversitesi Öğretim Üyesine bak!

Şanlıurfa'da emniyet amirliği yaptıktan sonra 2014 yılında mahkeme kararıyla Harran Üniversitesi'ne atandığı, 2015 yılının kasım ayında bir haftalık izin alarak ABD'ye gittiği ve sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bir daha geri dönmeyen FETÖ'cü prof. dr. Ahmet Sait Yayla “15 Temmuz Darbe Girişiminden Sonra Türkiye" konulu oturuma,  FETÖ üyesi isimlerce seçimlerde 500 dolar destek verdikleri ABD Kongresi Alt Komitenin Başkanı California vekili Cumhuriyetçi Dana Rohrabacher'in davet ettiği ortaya çıktı.

ABD Kongresi'nde, Türkiye karşıtı bir oturum düzenlendi. Oturuma ABD'ye gittikten sonra geri dönmeyen ve pasaportu iptal edilen FETÖ'cü Ahmet Sait Yayla son anda konuşmacı olarak katıldı. Yayla'nın katılımını sağlayan kişi ise FETÖ'nün 2012'de maddi destek sağladığı Cumhuriyetçi vekil Dana Rohrabacher olduğu ortaya çıktı. ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Avrupa, Avrasya ve Yükselen Tehditler Alt Komitesi'nde, “15 Temmuz Darbe Girişiminden Sonra Türkiye" konulu oturum gerçekleştirildi. Türkiye aleyhindeki oturuma Atlantik Konseyi'nden Aaron Stein, Amerikan İlerleme Merkezi'nden (CAP) Alan Makovsky, Gazetecileri Koruma Komitesi'nden (CPJ) Nina Ognianova ve Uluslararası Şiddet İçeren Aşırılıkları Çalışma Merkezi'nden Ahmet Sait Yayla katıldı.

SON ANDA EKLENDİ

Alt komitenin internet sitesinde oturumdan birkaç saat öncesine kadar programa Stein, Makovsky ve Ognianova'nın katılacağı yazılıydı ancak son dakikada Yayla'nın da eklendiği görüldü. Rohrabacher taraından son anda konuşmacı olarak eklenen Yayla, sunumunda, Türk hükümeti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı karalayan bir konuşma yaptı.

Dana Rohrabacher

SEÇİM YARDIMI ALMIŞ

Türkiye karşıtı oturumu düzenleyen Alt Komitenin Başkanı California vekili Cumhuriyetçi Dana Rohrabacher'in, FETÖ üyesi isimlerce seçimlerde maddi destek gördüğü ortaya çıktı. Rohrabacher'in FETÖ'nün ABD'deki önemli isimlerinden Fevzi Öten tarafından seçimlerde desteklendiği öğrenildi. 18 Ekim 2012 tarihli hesap hareketinde Rohrabacher'in seçim hesabına, Sena Cases Başkan Yardımcısı Öten tarafından 500 dolar yatırıldığı görülüyor.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALDI

Rohrabacher, düzenlediği Türkiye karşıtı oturumda Yayla'yı ağırlamakla kalmadı, oturumun açılışında da Türkiye'yi ve Türk hükümetini hedef alan sözleriyle dikkati çekti. Oturuma FETÖ tetikçilerine karşı Türk sivil toplum kuruluşlarının katılım talebi ise reddedildi.

MAGNOLİA KURUCULARINDAN

Rohrabacher'in maddi destekçileri arasındaki Fevzi Öten, ağabeyi Remzi Öten ile birlikte ABD'deki Gülen eğitim kuruluşlarından Magnolia Bilim Akademisi'nin kurucuları arasında yer alıyor. ABD'deki Sana Cases şirketlerinin patronu olarak bilinen Öten kardeşler, FETÖ himmetleriyle kurdukları şirketi büyüttükten sonra devretmişlerdi. Remzi Öten de bir dönem FETÖ'nün işadamları derneği TUSKON'un temsilciliğini yaptı.

Türkleri konuşturmadılar

Ahmet Sait Yayla


Oturuma FETÖ'yle bağlantılı olduğu iddia edilen ve Türk pasaportu iptal edilen Yayla'nın son anda konuşmacı olarak davet edilmesini, Washington DC'deki Türk sivil toplum kuruluşlarıda tepkiyle karşıladı. Turkish Heritage Organization (THO) Başkan Yardımcısı Ali Çınar, kendilerinin Türkiye ile ilgili bu oturuma katılmak için birkaç haftadır çaba gösterdiklerini ancak alt komite yöneticilerinin “sadece üç kişilik yerimiz var" mazeretiyle karşılaştıklarını belirtti.

“Daha dün (önceki gün) programa baktığımızda üç kişi vardı, oturum sabahı Yayla'nın eklendiğini üzülerek gördük. Bu tür çabalar, Türk-Amerikan ilişkilerinin daha iyi olmasına hizmet etmiyor" şeklinde konuşan Çınar, konuyu yakından takip ettiklerini vurguladı.
(yeni Şafak)

FETÖ üyesi isimler ahmet sait yayla harran üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
dvut     2016-09-18 satıl
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti