Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP FETÖ terör örgütü mensupları işin flaş karar

FETÖ terör örgütü mensupları işin flaş karar

FETÖ/PDY'den ayrılma isteğinde olanlar için ‘Etkin Pişmanlık’ hükümleri çerçevesinde işlem yapılacağını duyurdu.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2016 Perşembe 05:32
FETÖ terör örgütü mensupları işin flaş karar

 Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY'den ayrılma isteğinde olanlar için ‘Etkin Pişmanlık’ hükümleri çerçevesinde işlem yapılacağını duyurdu.

FETÖ/PDY mensuplarına ‘Etkin Pişmanlık’ Yasası Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, yaptığı açıklamada, Türk Ceza Kanununun 314’üncü maddesi kapsamında ‘Silâhlı Örgüt’ suçları ile ilgili olarak etkin pişmanlık hükümlerinin kamuoyuna duyurulmasında fayda mülahaza edildiğini ifade ederek, FETÖ/PDY'den ayrılma isteğinde olanlar için ‘Etkin Pişmanlık’ hükümleri çerçevesinde işlem yapılacağını belirti.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Güre imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “FETÖ/PDY'nin 15-16/07/2016 tarihinde gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı pişmanlık duyup, örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için Türk Ceza Kanununun 221. maddesinde etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacaktır.” denildi.

Açıklamada, etkin pişmanlığın uygulamasında; kendiliğinden örgütten ayrılarak teslim olan failin örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suç işleyip işlemediği araştırılacağı ve daha sonra hukukî durumları değerlendirildiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “Türk Ceza Kanununun 221. maddesi çerçevesinde pişmanlık duyan vatandaşlarımızın verdikleri bilgilerle pişmanlık duyduklarını göstererek örgüt mensuplarının ortaya çıkarılmalarını ve yakalanmalarını sağlamaları hâlinde aynı maddenin üçüncü fıkrası kapsamında haklarında cezaya hükmolunmayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Son olarak, bu şekilde pişmanlık duyan ve Türk Ceza Kanununun 221’inci maddesinden faydalanmak isteyenlerin Cumhuriyet Başsavcılığına veya kolluk birimlerine müracaat etmeleri hâlinde ‘Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlandırılacakları belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com