Advert
Advert
Advert

Cemil Çiçek ne demek istedi? - FETÖ gider, ÇETÖ gelir

TBMM kulisindeki sohbetinde, FETÖ soruşturma süreci ve darbe girişimiyle ilgili açıklamalar yapan Cemil Çiçek uyarılarda bulunarak; "Yoksa FETÖ gider, ÇETÖ gelir" dedi.

Cemil Çiçek ne demek istedi? - FETÖ gider, ÇETÖ gelir
Cemil Çiçek ne demek istedi? - FETÖ gider, ÇETÖ gelir

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre Çiçek, TBMM kulisindeki sohbetinde, FETÖ soruşturma süreci ve darbe girişimiyle ilgili özetle şunları söyledi:
Cemaatin yurt dışında para vererek yaptığı lobiciliğin zararlarını 17-25 soruşturmasının ardından yaşadıklarımızla biz de gördük. TBMM başkanıyken, 2015’de Ermeni tasarıları konusunda görüşmeler yapmak için Kanada ve ABD’ye ziyaretler düzenledim. Muhataplarımızla ve siyasilerle görüşmeler ayarladık. O dönem oradaki büyükelçilik mensuplarımız bize, cemaatin Türkiye aleyhine yaptığı lobi faaliyetlerini anlattılar. ‘Sayın başkan, ABD başkanı ülkenin yararına bir konu olsa, 100 senatörün yarısından bile imza alamaz, ama cemaat en az 73 senatörün imzasını alır’ dedi.

LOBİ İÇİN BAĞIŞ YAPILAN GAZETECİLER

Türkiye’de güç kaybetmeye başladıkça, yurt dışındaki lobi faaliyetlerini arttırdılar. Tüm terör örgütleri kendilerine yurt dışında destek bulmak için bu yöntemi kullanırlar. Bunlar da aynı şeyi yapıyorlar. Bunu yaparken kurdukları dernekleri, vakıfları, üniversiteleri ve gazetecileri kullanıyorlar. Para akışları da bunlar üzerinden bağış adı altında yapılıyor.

HEPİMİZİN GÜNAHI VAR, BİZİMKİSİ YÜZDE 90

Bu yapı, 70’lı yıllardan beri var olan bir yapı. Bunların bu noktaya gelmesinde hepimizin günahı, vebali var. Belki benim vebalim yüzde 90, başkasının yüzde 5, yüzde 1; ama yüzde 1 bile zehirlemek için yeterlidir unutmayın.

DEVLETTEN TEMİZLENİYORLAR, YERLERİNE KİMİN GETİRİLECEĞİ ÖNEMLİ

Türkiye siyasi, dini ve ticari açıdan kandırılmışların ülkesi. Bakıyorsunuz, bu alanlarda insanlar çok kolay kandırılıyor. Bunu en kolay yaptıkları alan da din. O yüzden sık sık kayıt dışı dine vurgu yapıyorum. Her şey şeffaf olursa, denetime tabi olursa, bunlar yaşanmaz. Şimdi devletin içinden temizleniyorlar. Ama yerine kimlerin getirileceği çok önemli. Bu kişiler, liyakat esas alınarak çok iyi kontrol edilerek alınmalı. Yoksa FETÖ gider, ÇETÖ gelir.”

FETÖ gider ÇETÖ gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hediy yaman     2016-08-13 Herşeyi hesaplamamislar çünki ıslamın dünyaya hakim olacagi da yazılmış onun için biz devlet millet bir olursak zaten mesele kalmiyor gitsin amerika gitsin ısrail gitsin avrupa ne işimiz var bunlar aynı köpeğin yavruları ama bizim adımız var onlara yeter biz çok buyuyecez islam devletleri tek tek bize katılacak tek yumruk olacaz hatta sonradan onlardan da bizim dinimize katılacaklar olacak bu köpekler aramızda ne koparirim düşüncesiyle kemik arıyorlar o kemigide bulmayacaklar bakanım rahat olun
Hadi yaman     2016-08-13 Aslında amaç belli ıslam devletlerini yıkıp kendilerine yer edinmek bizim kuranda anlatilani bilmediğimiz ama onların çok iyi bildikleri örneğin suların yükselmesi bazı devletlerin su altında kalmasi yecuc mecuc fitnecilerin yeryuzune gelmesi fetoya uymuyormu sizce islam devletlerin kalesi turkiye yi aldilarmi herşey onların oluyor zaten önce irak sonra suriye kanadimizi kırıp saldırmak istediler ama biz kanadimizi cirpsak bile onlara her tarafı toz duman ederiz onların üzerine daha deyil uçmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu