Advert
Advert
Advert

Fethullah Gülen, Güneydoğu'ya el attı...!

Fethullah Gülen, yaklaşan Kurban bayramı nedeniyle yayınladığı bir yazıda, BDP'lileri kızdıracak bir istekte bulundu.

Fethullah Gülen, Güneydoğu'ya el attı...!
Fethullah Gülen, Güneydoğu'ya el attı...!
Fethullah Gülen, yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu. "Açlara ve muhtaçlara bayram sevinci mutlaka yaşatılmalı" diyen Gülen, "Bugüne kadar bir kurban kesen, mümkünse bu sene iki tane kessin. Gücü yeten üç tane kessin. Bir tanesini Somali'ye göndersin. Fakat imkânı olan herkes Güneydoğu ve varoşlarda yardım bekleyenlere de bayram ettirsin." ifadelerini kullandı.

Gülen, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasında ötürü haftalık olarak yazılarını yayımladığı internet sitesinden bu kez de Somali ve Güneydoğu ile ilgili çağrıda bulundu.

GÜNEYDOĞU'YA YARDIM EDİN

Gülen, Güneydoğu'da yaşananlara da dikkat çekti. İmkanı olanların daha fazla kurban kesmesini ve kestikleri kurbanları Güneydoğu'ya da göndermeleri çağrısında bulundu. Gülen, ''Fakat imkânı olan herkes Güneydoğu ve varoşlarda yardım bekleyen insanlara da bayram neşesi yaşatılmasına mutlaka iştirak etsin." diye konuştu.

ÇÖZÜLMELERE MEYDAN VERİLMEMELİ

Bölgede yaşanan terör olaylarına da işaret eden Gülen, "Hasbî ruhlar, kendilerinden ziyade o bölgelerdeki kardeşleri için tir tir titremelidir. Zira, bugün birileri tarafından bir kısım çatlama, kırılma ve kopmalar hasıl etmek için gösterilen korkunç gayrete karşı mutlaka muhteşem surlar oluşturulmalı ve o türlü çözülmelere asla meydan verilmemelidir." ifadelerini kullandı. 
Rotahaber.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!