Advert
Advert
Advert

Fethi Şimşek'ten dershane açıklaması

Eğitim sektörünün önemli ismi Fethi Şimşek, Başbakan Erdoğan’ın, dershanelerin kapatılacağına ilişkin yaptığı açıklamalara karşın, “Sayın Başbakan’ın isabetine güveniyorum ama, bu boşluk nasıl doldurulacak? Doğrusu merak ediyorum” diyerek dersanelerin kapanmamasını istedi.

Fethi Şimşek'ten dershane açıklaması
Fethi Şimşek'ten dershane açıklaması

Doğa Kolejleri, Kültür Dershaneleri, Fatih Dershaneleri ve English Time gibi Türkiye’nin başarılı eğitim kurumlarının sahibi Fethi Şimşek, dershanelerin kapatılması girişimini doğru bulmadığını söyledi.

Fethi Şimşek, bir süre önce görüştüğü gazeteci-yazar Müslüm Aktürk’e yaptığı açıklamada, sınav yapılan her yerde dershanelerin bulunmasının doğal olduğunu söyledi. Bu sistemin bütün dünyada uygulandığını belirten Şimşek, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklamaların hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Sayın Başbakan Erdoğan’ın isabetine güveniyorum. 10 yılda Türkiye’yi nerden nereye getirdi, hep birlikte gördük. Belediye Başkanlığı döneminde de çok başarılıydı. Dolayısıyla, zaman zaman ‘Başbakan’ın bir bildiği, bu düşüncesinin bir hikmeti vardır’ diye düşünüyorum ama açıkça ‘dershanelerin kapatılması’ mantığının getireceği sonuçların içinden çıkamıyorum.”

Dershanelerin son zamanlarda 1/3 oranında küçüldüğünü hatırlatan Şimşek, ihtiyaç duyulmaması halinde dershanelerin kendiliğinden kapanabileceğini anlattı.

Bugün itibariyle başka alternatif görülmediğine dikkat çeken Fethi Şimşek, şöyle devam etti: “Dershanelerin kapatılmasına ilişkin gerekçede yoksul öğrencilerin bu haktan yararlanamaması gösteriliyor. Oysa fiyat konusunda çok esnek davranan dershaneler mevcut. 

Yani, yoksul da olsa bir öğrencinin gidebileceği dershane mutlaka bulunuyor. Ama yoksul bir öğrencinin özel okula gitme şansı ise çok zayıf. Kaldı ki, mevcut dershanelerin okula dönüşebilmeleri için şartları, özellikle de ‘mekan’ anlamında söylüyorum, yeterli değil. “

Doğa Kolejleri Kültür Dershaneleri Fatih Dershaneleri English Time
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı