Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Fethi Şimşek'ten dershane açıklaması

Fethi Şimşek'ten dershane açıklaması

Eğitim sektörünün önemli ismi Fethi Şimşek, Başbakan Erdoğan’ın, dershanelerin kapatılacağına ilişkin yaptığı açıklamalara karşın, “Sayın Başbakan’ın isabetine güveniyorum ama, bu boşluk nasıl doldurulacak? Doğrusu merak ediyorum” diyerek dersanelerin kapanmamasını istedi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2013 Cumartesi 00:17
Fethi Şimşek'ten dershane açıklaması

Doğa Kolejleri, Kültür Dershaneleri, Fatih Dershaneleri ve English Time gibi Türkiye’nin başarılı eğitim kurumlarının sahibi Fethi Şimşek, dershanelerin kapatılması girişimini doğru bulmadığını söyledi.

Fethi Şimşek, bir süre önce görüştüğü gazeteci-yazar Müslüm Aktürk’e yaptığı açıklamada, sınav yapılan her yerde dershanelerin bulunmasının doğal olduğunu söyledi. Bu sistemin bütün dünyada uygulandığını belirten Şimşek, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklamaların hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Sayın Başbakan Erdoğan’ın isabetine güveniyorum. 10 yılda Türkiye’yi nerden nereye getirdi, hep birlikte gördük. Belediye Başkanlığı döneminde de çok başarılıydı. Dolayısıyla, zaman zaman ‘Başbakan’ın bir bildiği, bu düşüncesinin bir hikmeti vardır’ diye düşünüyorum ama açıkça ‘dershanelerin kapatılması’ mantığının getireceği sonuçların içinden çıkamıyorum.”

Dershanelerin son zamanlarda 1/3 oranında küçüldüğünü hatırlatan Şimşek, ihtiyaç duyulmaması halinde dershanelerin kendiliğinden kapanabileceğini anlattı.

Bugün itibariyle başka alternatif görülmediğine dikkat çeken Fethi Şimşek, şöyle devam etti: “Dershanelerin kapatılmasına ilişkin gerekçede yoksul öğrencilerin bu haktan yararlanamaması gösteriliyor. Oysa fiyat konusunda çok esnek davranan dershaneler mevcut. 

Yani, yoksul da olsa bir öğrencinin gidebileceği dershane mutlaka bulunuyor. Ama yoksul bir öğrencinin özel okula gitme şansı ise çok zayıf. Kaldı ki, mevcut dershanelerin okula dönüşebilmeleri için şartları, özellikle de ‘mekan’ anlamında söylüyorum, yeterli değil. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com