Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Fethi Şimşek, Yönlü köyünde okul yaptı

Fethi Şimşek, Yönlü köyünde okul yaptı

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı ve Doğa Koleji sahibi Fethi Şimşek köyünde dev bir okul binası yaparak vefa örneği gösterdi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2014 Salı 10:18
Fethi Şimşek, Yönlü köyünde okul yaptı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde Yönlü Mahallesindeki okul açılışına katıldı.

 

Açılış öncesinde vatandaşları selamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, okul açılışında yaptığı konuşmada hizmet üretecek nesilleri yetiştirecek bir okulun daha açılışına katıldıklarını ifade ederek, son yıllarda eğitime ayrılan bütçenin savunmaya ayrılan bütçeden daha fazla olduğunu söyledi.

Ülkelerin gelişmişliğinde eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Güvenç, “Eğitim milletlerin, devletlerin en öncelikli meselelerinden birisidir. Eğitim olmazsa olmazlarındandır. Eğitime yatırım yapan, iyi insan yetiştiren ülkeler bugün dünyanın lider ülkeleridir” dedi.

Geçmişte savunmaya harcanan paraların, artık genç nesillerin geleceğinin aydınlatılmasında, yetiştirilmesinde ve şartlarının geliştirilmesinde harcandığına dikkat çeken Başkan Güvenç, “Alınan mesafe bu anlamda ümit vericidir. Bizde 2011 yılından itibaren sayın Başbakanımızın Şanlıurfa’ya yaptığı pozitif ayrımcılık neticesinde Şanlıurfa’da, Suruç’ta eğitim anlamında çok önemli yatırımlara imza attık” dedi.


“Bizim birinci düşmanımız cehalettir, ikinci düşmanımız yokluktur” diyen Başkan Güvenç, “Yokluğu, yoksulluğu ve cehaletti yendiğimiz anda bu ülkede şüphe yok ki barış ve huzur hakim olacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Bizim insanımız dünyanın en güzel insanıdır ve hizmetlerin en iyisine layıktır. Yeter ki doğru düşünelim, pozitif düşünelim, bir olalım, beraber olalım ve gücümüzü hayırlı işler için birleştirelim. Şanlıurfalılara ve içinde bulunduğumuz okulun yerini veren, bize destek olan her zaman övündüğümüz ve gurur duyduğumuz İşadamı Fethi Şimşek’e huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi ise, “Suruç eğitim alanında her geçen gün gerek fiziki alt yapı gerekse öğretmen yönünden gelişen bir ilçemizidir.  Büyükşehir Belediye Başkanımızın Valilik döneminde başlayan fiziki altyapı iyileştirmeleri noktasında; ilçemiz de önemli bir pay almıştır” dedi.


Suruç’un Yönlü mahallesinin eğitime verdiği önemle bilindiğini belirten, hayırsever İşadamı Fethi Şimşek, “Eğitimin toplum gelişiminde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun somut örneğidir. Yönlü köyü Şanlıurfa bölgesinde çok değerli insanlar yetiştirmiş. Çok kıymetli insan kaynağı üretmiş önemli bir eğitim kurumudur. Bu eğitim yuvasının eskimiş binasını yenilemiş oluyoruz. Kapasitesi yeterli olmayan binanın yeni versiyonunu açıyoruz” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından düzenlenen gösterileri izleyen Başkan Güvenç ve beraberindekiler, okulun açılışını gerçekleştirerek, sınıfları gezdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com