Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fes edilen Kızılay Şubesi tekrar açılsın

Fes edilen Kızılay Şubesi tekrar açılsın

Fes edilen Ceylanpınar Kızılay Şubesinin tekrar açılmasını isteyen Ceylanpınarlılar Derneği Başkanı, Ceylanpınar’ın Kızılay şubesine ihtiyacının olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2015 Çarşamba 00:11
Fes edilen Kızılay Şubesi tekrar açılsın

Ceylanpınar Kızılay Şubesi yaklaşık 3 ay önce Kızılay Genel merkezi müfettişlerinin raporları doğrultusunda fes edilmiş ve Ceylanpınar’da bulunan şube kapatılmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ceylanpınarlılar Birlik, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Ceylanpınarlılar Derneği) Başkanı ve Ceylanpınar STK Platformu temsil heyeti üyesi Şeyhmus Akın, ilçede 2-3 ay önce Kızılay Şubesi olduğunu ancak Kızılay Genel Merkez müfettişlerinin raporlarına dayanılarak bu şubenin fes edildiğini belirterek, “Kızılay Şubesi ilçemizde yok. Biz bu durumu hazmedemiyoruz. Ceylanpınar ilçesi 80 bin nüfusa sahip. Çadır Kentte kalan Suriyeli kardeşlerimizle birlikte nüfus 120 bini bulmaktadır. Kızılay Şubesi olmazsa olmazımızdır. Bizim çabamız, gayretimiz, il başkanlığının ve Genel Merkezin acilen Kızılay’ın açılması için çalışma başlatmalarıdır.” dedi.

Ceylanpınar’ın 80 bin Suriyeli mülteci ile birlikte 120 bin nüfusa ulaşan ilçe de Kızılay şubesinin olmaması ihtiyaç sahiplerinin mağdur olmasına sebep olmuş, bu durum karşısında STK’lar harekete geçmişti.  (Mustafa Kaynak –İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com