Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ferit Melen Havalimanı 14'üncü sırada

Ferit Melen Havalimanı 14'üncü sırada

Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanan "Hava Meydanları İstatistikleri" ne göre Van Ferit Melen Havalimanı Türkiye geneli faal olan 53 havalimanı arasında 14'üncü sırada yer aldı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 14:21
Ferit Melen Havalimanı 14'üncü sırada

Türkiye İstatistik Kurumu, Resmi İstatistik Programı kapsamında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yayımlanan “Hava Meydanları İstatistikleri” 2015 yılı Ağustos ayı sonu uçak, yolcu ve yük trafiklerini açıklandı.

Yapılan açıklamada, Van Ferit Melen Havalimanı geçen yılın Ağustos ayı sonuna göre bu yıl Ağustos sonu itibariyle hizmet alan yolcu sayısında iç hatlarda yüzde 15 oranında, dış hatlarda ise yüzde 82 oranında artış göstererek, Türkiye geneli faal olan 53 havalimanı arasında 14’üncü sırada yer aldı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan TÜİK Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, Ağustos ayı sonu itibariyle uçak, yolcu ve yük trafiklerini açıkladı.

İç ve dış hat yolcu trafiğinde artış
Ağustos 2015 sonu itibariyle, iç hat yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 oranında artışla 919 bin 163, dış hat yolcu sayısı yüzde 82’lik oranında artışla 3 bin 240 oldu.

Yük (kargo+posta+bagaj) taşımacılığı yüzde 11 arttı
Ağustos 2015 sonu itibariyle bir önceki yılın aynı dönemine göre yük taşımacılığı iç ve dış hatlar toplamında yüzde 11 oranında artışla 8 bin 215 ton olarak gerçekleşti.

Ticari uçak trafiği
Ferit Melen Havalimanı, Ağustos 2015 sonu itibariyle, iç ve dış hat ticari uçak trafiğinde bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında artışla 5 bin 707 oldu.

Van 14’üncü sırada
Türkiye geneli faal olan 53 havalimanı arasında Van Ferit Melen Havalimanı yolcu taşımacılığında, bir önceki yılın Ağustos ayı sonu itibariyle 14’üncü sıradayken, bu yıl da aynı şekilde 14’üncü sırada yer aldı.

Ayrıca Van Ferit Melen Havalimanı’nın, yolcu sayısı açısından Hatay, Erzurum ve Konya havalimanlarını geride bıraktığı ise gözlerden kaçmadı. (Murat Dalgın - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com