Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA TOPLANTILARI BAŞLADI

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA TOPLANTILARI BAŞLADI

Bu sene yaklaşık 500 öğrencinin kayıt yaptırdığı Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde öğrencilerle tanışma ve kaynaşma amacıyla hoşgeldin toplantıları düzenlenmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2016 Salı 11:11
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA TOPLANTILARI BAŞLADI


İlk toplantı Arkeoloji bölümü ile başladı. Bu dönem 17 kız, 32 erkek öğrenci alan Arkeoloji bölümünde Arkeoloji biliminin önemi ve amacını görsel sunumlarla anlatan bölüm başkanı Prof.Dr. Mehmet Önal "Arkeoloji halk dilinde mezarcı bilimi ve ya defineciler olarak bilinse de aslında Arkeoloji eskilerin bilimidir, geçmişin derinliklerini araştırmaktır, tarihteki eksik noktaları gidermektir, geçmişin köklerini öğretmektir." şeklinde ifade etti. Ülkemizde mevcutta 40 tane Arkeoloji bölümünün ve 150 tane müzenin olduğunu belirtti. Sunumunda mesleğin tanımı, amacı, sınırları, faydası, kullanılan malzemeler, mesleğin gerektirdiği özellikler, Çalışma ortamı ve koşulları, Çalışma alanları ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleme konu başlıklarına değinildi.
Son olarak Üniversitemizin Rektörü, Fakülte Dekanı ve Bölüm Öğretim Üyeleri ve elemanlarını tanıtan sunumdan sonra Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Akan'ı konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Dekan Prof.Dr. Hasan Akan üniversiteli olmanın bir ayrıcalık olduğunu, Harran Üniversitesi olarak öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları için fiziki ve sosyal ihtiyaçların iyileştirildiğini belirtti. Konuşmasına üniversite öğrencilerinin kendilerini sorgulayarak geliştirmeleri gerektiğini vurguladı. Konuşmasında bölgenin Arkeolojik açıdan çok önemli olduğunu, bu bölgenin tarihi mezopotamya toprakları olduğunu fakat ne yazık ki kazıları çoğunlukla yurt dışından gelenlerin yaptığını vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN EKİNCİ, GELECEĞİN LİDERLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com