Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Öğrencilerle Tanışma

Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Öğrencilerle Tanışma

Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı olarak öğrencilerle tanışma toplantılarının ikincisi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde yapıldı.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2016 Perşembe 15:47
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Öğrencilerle Tanışma

 Bölüm başkanı Doç. Dr. Kaplan Üstüner konuşmasına Edebiyatın tanımını yaparak başladı ve edebiyatın toplum için öneminden bahsetti. Bölüm başkanı Doç. Dr. Üstüner, Türk Dili Edebiyatı Bölümünün Anabilim Dallarının Türk Dili Anabilim Dalı, Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalı, Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalı, Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında Türk Dili ve Edebiyatı bölümü olarak hedeflerinin Türk Dili ve Edebiyatı alanında uzmanlaşmış, çağdaş bilgi düzeyine sahip, düşünen, araştıran, sorgulayan, çalışkan, vatanını, milletini ve insanları seven bireyler yetiştirmek olduğunu vurguladı. Konuşmasının sonunda bölümü yeni kazanan öğrencilere tavsiyelerde bulunan Doç. Dr. Üstüner, öğrencilere başarılı bir yıl geçirmeleri için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Türk Dili Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Kaplan Üstüner sözlerini tamamladıktan sonra konuşmasını yapmak üzere Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan'ı kürsüye davet etti. Prof. Dr. Akan Edebiyatın duygu ve düşüncelerin özlü anlatımı ve ince ruhlu insanların sanatı olduğunu belirtti. Yurt dışındaki birçok üniversitede şarkiyat bölümlerinin kurulduğunu ifade eden Akan, ülkemizde ise bu konuda büyük bir eksiklik olduğunu vurguladı. Fakülte öğrencilerinin daha iyi bir eğitim almaları için fiziki ve sosyal şartların iyileştirilmesi noktasında büyük gayret gösterdiklerini belirten Prof. Dr. Akan, Türk Dili ve Edebiyatı'nı yeni kazanan öğrencilere sistemli ve programlı olarak çalışmaları gerektiğini ve kariyer planlamasını ilk günden yapmaları gerektiğini belirtti. Bu bölümde okuyan öğrencilerin diksiyonunun düzgün olması için sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
Yapılan konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimine geçildi. Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kaplan Üstüner'in öğrencilerle toplu fotoğraf çektirmesinin ardından tanışma töreni sona erdi.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-06 21:51:23ibrahim şeker

    Değerli hocamız Prof Dr Hasan Akan liderliğinde Fen Edebiyat Fakültesi fark alacaktır. Türkiye çapında yankı bulacak yenilikler yakındır. Tüm akademisyen ve öğrencilere başarılar diliyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com