Reklamı Geç
Advert
Advert

Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma Toplantılarının Dördüncüsünü Coğrafya Bölümüyle Yaptı

Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma ve Hoşgeldin Toplantılarının dördüncüsünü Coğrafya Bölümü'nde gerçekleştirdi.

Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma Toplantılarının Dördüncüsünü Coğrafya Bölümüyle Yaptı
Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma Toplantılarının Dördüncüsünü Coğrafya Bölümüyle Yaptı


Coğrafya bölüm başkanı Doç.Dr. Sedat Benek konuşmasına bölümün ve GAP Coğrafya kulubünün tanıtımıyla başladı. Bölüm olarak 1992 bir teşkilat olarak kurulduklarını belirten Doç Dr. Benek bölümün kısa tarihçesini sunumla anlattı. Mevcutta bölümde okuyan öğrenci sayısının 411 olduğunu ve dört adet Doçent doktor, dört adet Yardımcı Doçent Doktor kadrosuyla öğrencilere iyi ve kaliteli bir eğitim verdiklerinden bahsetti. Bölümün faaliyet ve etkinliklerinden söz eden Doç. Dr. Benek bölüm olaran tamamlanan 21, devam eden 3 projeleri olduğundan söz etti. Öğrencilere kaliteli bir eğitim vermenin yanı sıra sosyal etkinlikler de düzenlediklerini ve bu amaçla yılda dört defa teknik arazi gezileri gerçekleştirdiklerini belirtti. Doç. Dr. Benek konuşmasına Coğrafya bölümünün iş olanaklarından bahsederek son verdi. Konuşmasının sonunda bölüm başkanı Doç. Dr. Benek Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan'ı kürsüye davet etti.
Dekan Prof. Dr. Akan konuşmasına öğrencileri bu bölümü kazandıkları için tebrik ederek ve hoşgeldiniz diyerek başladı. Prof. Dr. Akan çalıştığı alan bakımından Coğrafya bölümüyle aralarında organik bir bağ olduğunu belirti. Buradan hareketle disiplinlerarası çalışmanın öneminden bahsetti. Kokartlı bir turist rehberi olarak bölgenin coğrafyasını gelen turistlere tanıtmaya çalıştığını ifade ederek Coğrafya bölümünün bu anlamda bölgede önemli etkinliker yapabileceğinden söz etti. Konuşmasının devamında bölüm öğrencilerini ve ailelerini tebrik eden Prof. Dr. Akan ilimin beşikten mezara hayatımızda yer alan bir olgu olduğunu vurguladı. Öğrencilere akademik alanda önemli tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Akan öğrencilere mezun olduktan sonra hayallerinin peşinden gitmelerini öğütledi. Öğrencilere şimdiden kendilerini hayata hazırlamalarını belirten Prof. Dr. Akan bu doğrultuda hedef belirleyip sistemli olarak çalışmaları gerektiğini belirtti. Üniversitelerin bulundukları şehirlerde çok büyük etkinlik alanı oluşturduğunu ve şehre bilimsel bir kimlik kazandırdıklarını ifade etti. Üniversitel i olmanın gururunu yaşarken öğrencilere üniversite hayatında yanlış eğilimlere yönelmekten uzak durmaları gerektiğini vurguladı. Bilinçli adımlar atarak ailelerine layık olmaları konusunda tavsiyede bulundu. Coğrafyacı kimliğimiz yanında insani yönümüzü de geliştirmeliyiz diyerek yunus Emreden yaptığı bir alıntıyla konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmasının sonunda öğrencilerden gelen istek ve soruları alan Prof. Dr. Akan öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarını gidermek için Fen Edebiyat Fakültesi olarak her türlü olanakları kullanıp destek olacaklarını söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Sır albay, sivillere ateş açıldı
Sır albay, sivillere ateş açıldı