Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma Toplantılarına Matematik Bölümüyle Devam Ediyor

Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma Toplantılarına Matematik Bölümüyle Devam Ediyor

Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma ve Hoşgeldin Toplantılarının üçüncüsünü Matematik Bölümü'nde gerçekleştirdi. Toplantıya Matematik Bölümü Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aydın İzgi ve bölümdeki öğretim elemanları katıldı.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2016 Cuma 17:14
Fen Edebiyat Fakültesi Tanışma Toplantılarına Matematik Bölümüyle Devam Ediyor

 Toplantıya Matematik Bölümü Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aydın İzgi ve bölümdeki öğretim elemanları katıldı. İlk dersinde Doç. Dr. Aydın İzgi Matematiğin öneminden hayattaki yansımalarından ve bölümle ilgili genel bilgilerden bahsederek başladı. Daha sonra Doç.Dr İzgi konuşmalarında şu hususlara değindi: " Tabiat matematik biliminden yaratılmıştır. Matematik, doğru düşünmeyi, sistemli ve mantıklı ispat yollarını ortaya koyan bir bilimdir." Doç. Dr. İzgi konuşmasında tıpta ve diğer bilim dallarında matematiğin önemine vurgu yaptı. Ardından yapraklardaki, çiçeklerdeki ve doğadaki örneklerle matematiğin nasıl var olduğunu gösterdi. Matematiğin sadece çarpma, bölme, çıkarma ve toplama ya da bakkal hesabından oluşmadığını tüm yaşantımızda matematiğin kusursuz yapısını görebileceğimizi örneklerle gösterdi. Matematiğin hayattaki düzeni ve derin bakışı anlattığını söyledi. Tıp, teknoloji hatta deprem biliminde bile matematiğin metodlarından faydalanıldığından bahsetti. Örneğin gözdeki lazer tedavisi ve tomografi cihazlarındaki görüntülemelerin hepsinin Matematik hesaplarıyla yapıdığını kaydetti. Konuşmasının sonunda Doç.Dr. İzgi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Hasan Akan'ı konuşmalarını yapmak için kürsüye çağırdı.
Prof. Dr. Akan konuşmasına Fen Edebiyat Fakültesinin genel tanıtımını yaparak başladı ve Fen Edebiyat Fakültesi'nde yapılacak olan bilimsel sosyal ve kültürel faaliyetlerden bahsetti. Matematik alanında kendini yetiştirmenin öneminden, öğrencilerin şimdiden kendilerini akademik hayata hazırlamalarının yararından bahsetti. Yüksek lisans ve doktora yapmanın zor olmadığına vurgu yapan Prof. Dr. Akan bu süreçte azimli ve kararlı olmanın önemine vurgu yaptı. Kurslara bilimsel ve sanatsal etkinliklere katılarak geleceğe dair plan ve program yapmanın öğrencilerin hedeflerini belirlemede ve bu doğrultuda çalışmada önemli olduğunu belirtti. 13 bölüm ve 150 akademik personelden oluşan kadrosuyla Fen Edebiyat Fakültesi olarak büyük bir aile olduklarını ve öğrencilere daha iyi bir eğitim verebilmek için sınıflardaki duvar kağıtlarının, perdelerin ve projektörlerin yenilendiğini belirtti. Öğrencilerle daha sıkı bir iletişim içinde olabilmek için sosyal medya hesaplarını açtıklarını belirten Prof. Dr. Akan, öğrencilere fakültenin sosyal medya hesaplarını takip ederek üniversite ve fakülteyle ilgili güncel duyuru ve haberlerden haberdar olabileceklerini söyledi. Prof.Dr. Akan öğrencilere hayat mektebini iyi bilmeleri gerektiğini ve toplumun değerlerine göre kendilerini şekillendirmeleri gerektirdiğini öğütlerken iyi bir bilim insanı olmanın yanında gönül insanı olmaları hususunda tavsiyelerde bulundu.
Son olarak öğrencilerden gelen soruları cevaplayan ve öğrencilerin duygu ve düşüncelerini alan Prof. Dr. Hasan Akan toplu fotoğraf çekimiyle toplantıyı bitirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com