Advert
Advert
Advert

Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümü Öğrencileriyle Tanışma Programı Düzenledi

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerle tanışma etkinliklerinin beşincisi Sosyoloji bölümünde gerçekleştirildi.

Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümü Öğrencileriyle Tanışma Programı Düzenledi
Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümü Öğrencileriyle Tanışma Programı Düzenledi

 İlk olarak kürsüye çıkan Sosyoloji bölümü başkanı Doç. Dr. Şevket Ökten konuşmasına bölümü yeni kazanan öğrencilere hoşgeldiniz diyerek başladı ve öğrencilerine başarı dileklerini iletti. Doç. Dr. Ökten toplumda Sosyolojinin ne olduğunun ve nasıl bir işleve sahip olduğunun tam olarak anlaşılamadığını vurguladı. Modernitenin ortaya çıkardığı bir bilim olan Sosyoloji biliminin yerine getirdiği görevler açısından birçok kurumda zorunlu hale geldiğini ifade eden Doç. Dr. Ökten, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyoloji bilimine yönelik çalışmalar yaptığını ve her okulda PDR'nin yanı sıra bir sosyoloğun da bulunması için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. Hazırlanan her projede ÇED (Çevre Etki Değerlendirmesi) raporunun yanında SED (Sosyoloji Etki Değerlendirmesi) raporunun da zorunlu hale getirildiğini belirterek konuşmasına son veren Doç. Dr. Ökten, Fen-Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hasan Akan'ı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.

Fen-Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hasan Akan konuşmasına Sosyoloji bölümünü yeni kazanan öğrencileri tebrik ederek başladı ve son zamanlarda büyük bir önem kazanan Sosyoloji bölümünü kazanan öğrencilerin seçkin kişiler olduklarını ifade etti. Dekan olarak büyük yatırımlar yaptıklarını ve Fen-Edebiyat Fakültesi'ni daha etkin bir hale getirmeye çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Akan, açacakları lisansüstü programlarla Sosyoloji bölümünü kuvvetlendireceklerini belirtti. Sosyolog ünvanı alacak öğrencilere Güneydoğu Anadolu bölgesinin sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapmaları tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Akan, alanlarında kendilerini geliştirip donanımlı oldukları takdirde işsiz kalmayacaklarını vurguladı. Öğrencilere okudukları bölüme karşı saygılı olmaları gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Akan, düzenli olarak çalışıp kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu. Kariyer planlaması yaparak dört yıl sonrasına hazırlanmanın önemine değinen Prof. Dr. Akan, öğrencilere sadece sınıfı geçmeyi hedeflemek yerine akademik bir kariyere sahip olmak adına çalışmalarının öneminden bahsetti. Fen-Edebiyat Fakültesi olarak tüm öğrencilerin dünya görüşlerine saygı duyduklarını ve üniversitede bir huzur ortamı inşa etmeye çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Akan, öğrencilerin kendilerini yanlış yönlendirecek marjinal gruplardan kaçınmaları tavsiyesinde bulundu. Toplumun bizden beklentilerine cevap verebilmek için akademik gelişimin yanında insani yönlerimizi de geliştirmenin önemine değinen Prof. Dr. Akan, maddi ve manevi olarak bir bütün içinde hareket etmenin önemini vurguladı. Fen-Edebiyat Fakültesinin sosyal medya hesaplarından tüm sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikleri paylaştıklarını belirten Prof. Dr. Akan, konuşmasına 14 Ekim Cuma günü yapılacak Aşure Günü etkinliğine tüm öğrencileri davet ederek son verdi.

hasan akan fen edebiyat harran üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu